Więcej korporacyjnego IM

Wachlarz dostępnych na rynku programów typu Instant Messaging, przeznaczonych do zastosowań korporacyjnych, powiększy się w tym tygodniu o kilka nowych pozycji. Wśród oferowanych przez nie funkcji znajdą się m.in. wbudowane mechanizmy antywirusowe i antyspamowe.

Wprowadzenie na rynek tego typu aplikacji zapowiedziały na ten tydzień takie firmy, jak GTV oraz Imlogic. Z kolei firma SurfControl zaprezentowała zaawansowaną aplikację do filtrowania spamu.

GTV udostępni program o nazwie Sonork Enterprise IM. Zdaniem producenta jego główną zaletą jest możliwość ścisłej integracji z aplikacjami internetowymi opartymi na bazach danych.

Zobacz również:

  • WhatsApp z dużymi zmianami w obsłudze wideo
  • Meta opracowała webową wersję usługi Imagine

Firma Imlogic zaprezentowała z kolei aplikację o nazwie IM Manager 5.0. Została ona wyposażona w mechanizmy pozwalające na blokowanie spamu oraz wszelkiego rodzaju "złośliwych" kodów i niepożądanych treści (blokowanie tych ostatnich odbywa się poprzez wykrywanie uprzednio zdefiniowanych słów kluczowych). Dostępne są również rozbudowane funkcje raportowania i archiwizowania wiadomości.

Dzieło firmy SurfControl – E-mail Filter 4.6 – pozwala na identyfikowanie i skuteczne blokowanie spamu. Według producenta zcentralizowane zarządzanie programem przez administratorów serwerów pocztowych umożliwia łatwe uwolnienie korporacyjnych systemów poczty elektronicznej od zalewu niepożądanych wiadomości.

Cena E-mail Filter 4.6 wynosi 18 USD za jedno stanowisko (przy minimalnej liczbie stanowisk, na jaką wykupić można licencję, wynoszącej 500).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200