Więcej dla zawodowców

Na tegorocznym Infosystemie zaprezentowano ofertę ponad 1000 firm komputerowych.

Na tegorocznym Infosystemie zaprezentowano ofertę ponad 1000 firm komputerowych.

Poznańskie Międzynarodowe Targi Elektroniki, Telekomunikacji i Techniki Komputerowej Infosystem rywalizują z warszawskimi targami Komputer Expo o miano największej imprezy targowej przemysłu komputerowego. Jak twierdzą organizatorzy, podczas tegorocznej edycji poznańskiej imprezy pokazano ofertę ponad 1000 producentów. Prezentowało ją prawie 400 firm. Tradycyjnie już części informatycznej imprezy towarzyszyła oddzielna ekspozycja branżowa poświęcona multimediom i poligrafii. Po raz czwarty w trakcie Infosystemu odbyła się konferencja i wystawa Polman, dotycząca rozwoju sieci komputerowych w Polsce.

W opinii wielu zwiedzających, Infosystem '97 był ciekawszy od ubiegłorocznego. Wpłynęła na to lepsza organizacja targów i ciekawsza niż dotychczas prezentacja firm komputerowych. Organizatorzy postanowili po raz pierwszy w tym roku poświęcić jeden dzień targów wyłącznie na prezentacje dla osób zawodowo związanych z informatyką. Ekspozycje miały być związane ze sobą tematycznie. Częściowo zamiar ten udało się zrealizować, jednak zwiedzający przyzwyczajeni od kilku lat do stałego rozmieszczenia stoisk poszczególnych firm na terenie poznańskich targów mogli mieć kłopoty z ich odnalezieniem.

Wiele firm, zwłaszcza zagranicznych, które organizują premiery produktów na największych komputerowych targach CeBIT, przywiozło nowości do Poznania. Podobnie więc jak w Hanowerze, polscy użytkownicy po raz pierwszy mogli zobaczyć działanie procesora AMD-K6, komputerki przenośne typu handheld z systemem operacyjnym Microsoftu Windows CE czy aplikacje internetowe. Trudno jednak wyrokować, czy większość z nich w najbliższej przyszłości zdobędzie popularność wśród polskich użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200