Więcej chmury od IBM

IBM ogłosił dzisiaj rozszerzenie swojej oferty z udostępnieniem usług IBM Cloud w Polsce. Nowe usługi będą dostarczane z dwóch centrów danych zlokalizowanych w pobliżu Warszawy, mających zapewnić spójny zestaw usług chmury hybrydowej.

Polskie ośrodki przetwarzania danych IBM wesprą migrację systemów IT i krytycznych aplikacji do chmury hybrydowej. Obecnie z takich rozwiązań skorzystały już takie firmy jak Golden Sand Bank czy Carrefour Polska. Według IDC, usługi w chmurze stanowią jeden z najbardziej dynamicznych obszarów rynku IT w Polsce, rozwijając się kilkakrotnie szybciej niż większość tradycyjnych obszarów IT. Wielu polskich klientów wdraża rozwiązania hybrydowe, opierając się na złożonych środowiskach łączących rozwiązania on-premise z zewnętrznymi usługami centrów danych, różnymi rodzajami chmury prywatnej oraz elementami chmury publicznej.

„W nadchodzących latach możemy spodziewać się, że kolejne firmy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej będą wdrażać podejście oparte na modelu multicloud. Popyt na złożone, a jednocześnie elastyczne środowiska IT będzie się utrzymywał, tym bardziej, że podczas COVID-19 w pierwszej połowie 2020 roku firmy dostrzegły, że rozwiązania oparte na chmurze mogą umożliwić bardziej efektywne wykorzystanie IT" - mówi Ewa Zborowska z IDC.

Zobacz również:

  • IBM chroni swoje systemy mainframe przez atakami wykorzystującymi komputery kwantowe
  • Chmura IBM dla sektora edukacji
  • Warszawa może dołączyć do europejskiej czołówki centrów przetwarzania danych

„Coraz więcej firm poszukuje szybkiego dostępu do skalowalnej technologii i opiera swoją działalność na najbardziej bezpiecznej i otwartej w branży, chmurze IBM. Jednocześnie banki, dostawcy usług telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych poszukują przede wszystkim hybrydowych rozwiązań i usług w chmurze, które mogą spełniać zarówno ich potrzeby biznesowe oraz być w zgodzie z wymogami regulacyjnymi i obowiązującymi przepisami w zakresie bezpieczeństwa, prywatności danych oraz konieczności przetwarzania ich w kraju. Dlatego też IBM rozszerzył swoje możliwości w zakresie chmury hybrydowej w Polsce, tak aby krytyczne procesy były realizowane jak najbliżej lokalizacji klientów" - zaznaczył Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200