Widzieć więcej: Cisco zaprasza na pierwsze w Polsce warsztaty Threat Hunting Workshop

Firmowa sieć bez nadzoru stanowi łatwy cel dla cyberprzestępców. Nawet najbardziej wyrafinowane zabezpieczenia mogą okazać się niewystarczające, jeśli nie będziemy potrafili wykrywać, identyfikować i skutecznie blokować ataków sieciowych, kiedy te mają miejsce. Narzędzie analityczne Cisco Cyber Threat Response pozwala dostrzec, co dzieje się w firmowej sieci już w momencie rozpoczęcia ataku.

Strategia Cisco zakłada integrację rozwiązań zabezpieczeń w ramach jednego, spójnego ekosystemu ochrony. Kluczowym filarem takiej scentralizowanej architektury staje się Cisco Cyber Threat Response (CTR) – narzędzie analityczne pozwalające na szybką korelację danych telemetrycznych pochodzących z produktów bezpieczeństwa Cisco.

Cyber Threat Response pomaga w wykrywaniu, identyfikacji oraz blokowaniu zagrożeń sieciowych, wspomagając pracowników centrów operacji bezpieczeństwa (SOC) w wykonywaniu codziennych zadań. Nie ważne, czy mamy do czynienia ze zwykłym złośliwym oprogramowaniem albo wyrafinowanym atakiem ukierunkowanym, Cyber Threat Response pomoże zauważyć i zablokować zagrożenie, kiedy to pojawi się w firmowej sieci, a później przeprowadzić cybernetyczne śledztwo w celu ustalenia źródeł i metody ataku.

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Krajobraz zagrożeń mijającego roku – podsumowanie Cisco

Już 19 listopada 2019 roku Cisco zaprasza na pierwsze w Polsce warsztaty Threat Hunting Workshop, w trakcie których uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, nabyć praktyczne doświadczenia oraz poznać aktualne koncepcje i techniki w polowaniu na intruzów pojawiających się w firmowej sieci komputerowej.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazje zapoznać się z narzędziem Cisco Cyber Threat Response, które w momencie wykrycia zagrożenia pomaga uzyskać odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania: kto był celem ataku (pacjentem zero) i jakie metody wykorzystali cyberprzestępcy, aby dostać się do firmowej sieci, jak duży wpływ na infrastrukturę miał atak i na ile stacji końcowych się powielił oraz co na temat tego incydentu wie Cisco Talos?

Cisco Threat Hunting Workshop to techniczny warsztat skierowany do osób zainteresowanych automatyzacją procesów związanych z identyfikacją i blokowaniem ataków sieciowych z wykorzystaniem produktów Cisco, bez szczególnych wymagań wstępnych dla uczestników.

Link do rejestracji dostępny jest tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200