Wideotelefon IP firmy Tandberg

Norweska firma Tandberg produkuje nie tylko taśmowe pamięci masowe, ale również produkty pozwalające pracownikom komunikować się między sobą. Przykładem jest nowy telefon wideo VoIP noszący nazwę VoIP E20.

Wideotelefon IP firmy Tandberg
Telefon zawiera kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli, co pozwala na lepszy kontakt wzrokowy z rozmówcą. Dzięki ekranowi LCD o przekątnej 10,6 cala można dokładnie widzieć rozmówcę.

W E20 znajduje się 20 kHz zestaw głośnomówiący oraz 10 kHz słuchawkę. Podobnie jak w telefonach IP, E20 obsługuje takie funkcjonalności jak przekierowanie połączenia, połączenia oczekujące czy przekazanie połączenia. Menu telefonu E20 pracuje intuicyjnie, pozwalając na szybki dostęp do usług wideo i IP. Poprzez telefon E20 można oglądać prezentacje multimedialne.

Wyposażony w dostępne standardy audio/wideo, E20 współpracuje z wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami od telefonów do systemów wideokonferencji i telepresence. Telefonowanie z E20 jest zabezpieczone dzięki obsłudze Advanced Encryption Standard (AES)

Wideotelefon E20 wejdzie na rynek w pierwszym kwartale 2009 r. Cena rozwiązania nie jest jeszcze znana.


TOP 200