Wi-Fi w każdym pociągu Pendolino

We wszystkich użytkowanych obecnie składach pociągów Pendolino uruchomiono usługę bezprzewodowego dostępu do sieci - chwali się PKP Intercity w komunikacie prasowym.

Pierwszy pociąg Pendolino umożliwiający pasażerom bezprzewodowe łączenie się z internetem, wyjechał na tory w Polsce rok temu. Harmonogram montażu punktów dostępowych Wi-Fi we wszystkich składach tego typu przewidywał zakończenie prac w listopadzie 2019 r. Na montaż Wi-Fi czeka jeszcze ostatni, dwudziesty skład Pendolino. Nastąpi to po jego powrocie do Polski - pojazd obecnie przechodzi proces naprawczo-konserwacyjny we Włoszech.

Zgodnie z założeniami wdrożonego przez PKP Intercity programu inwestycyjnego „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2023 roku z bezprzewodowego internetu będzie można skorzystać w co najmniej 77% pociągów przewoźnika. Na razie w efekcie modernizacji taboru EIP 341 składów i wagonów PKP Intercity umożliwia bezprzewodowy dostęp do internetu. Z usługi można skorzystać w 19 pociągach Pendolino, 20 jednostkach PesaDART i 20 składach FLIRT3 oraz 282 wagonach należących do PKP Intercity.

Zobacz również:

  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy funkcjonowania Wi-Fi w pociągach EIP z usługi skorzystało ponad 708 tysięcy pasażerów, czyli przeciętnie 2330 osoby dziennie, które pobierały przeciętnie 583 GB danych na dzień

Wraz ze wzrostem dostępności usługi rosło też zainteresowanie – w październiku 2019 r. z internetem w podróży łączyło się w ten sposób 4846 osób dziennie, a średnia długość połączenia wyniosła w tym miesiącu ok. 1 godziny i 58 minut.

Z Wi-Fi w pociągach PKP Intercity można korzystać bezpłatnie bez żadnych zobowiązań przez 15 minut. Dłuższa sesja wymaga podania adresu e-mail.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200