Wi-Fi dla sieci heterogenicznych

Ruckus Wireless wprowadził nowe modele stacji dostępowych Wi-Fi ZoneFlex 7782-N, które zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowań w miejscach o bardzo dużej gęstości mobilnych urządzeń klienckich takich, jak stadiony, miejsca imprez masowych lub centra handlowe.

ZoneFlex 7782-N jest dwuzakresową stacją Wi-Fi pracującą w standardzie 802.11n, która zapewnia obsługę ponad 500 urządzeń jednocześnie. System antenowy urządzenia ma bardzo wąską charakterystykę (30 stopni sektora działania, 7dB zysku). ZoneFlex 7782-N wykorzystuje firmowe technologie BeamFlex i ChannelFly. BeamFlex służy do poprawiania jakości sygnałów i eliminacji ich interferencji, a ChannelFly optymalizuje wybór kanału transmisji na podstawie statystycznej analizy wydajności poszczególnych kanałów. System jest przystosowany do współpracy z mikrokomórkami 3G/4G/LTE i może być elementem heterogenicznej sieci (hetnet) umożliwiającej maksymalizację wydajności pod kątem rozmów głosowych oraz transmisji danych. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w moduł GPS, który ułatwia wdrożenia dzięki możliwości automatycznej lokalizacji miejsc montażu.

Sugerowana cena urządzenia wynosi 2999 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200