WhatsApp zwiększy do 2 GB wagę załączników w konwersacjach

Popularny komunikator sieciowy zniesie ograniczenie w wadze załączników.

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych na świecie. Deweloperzy odpowiedzialni za rozwój aplikacji mobilnej niedawno zaimplementowali nowe funkcje zgodne z rozwiązaniami obecnymi w systemu operacyjnym iOS 15. Teraz nadszedł czas na zmiany dotyczące jednego z najważniejszych rozwiązań obecnych w komunikatorze.

Aplikacja mobilna WhatsApp na Androida
Źródło: WhatsApp.com

Aplikacja mobilna WhatsApp na Androida

Źródło: WhatsApp.com

WhatsApp od 2017 roku pozwala na dzielenie się plikami w konwersacjach. Od pięciu lat firma nie zmieniła jednak maksymalnej wagi załącznika. W dalszym ciągu limit wynosi 100 MB, co w obecnych czasach jest niewielką wartością.

Zobacz również:

  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp
  • Meta żegna się z komunikatorem Workplace
  • Nearby Sharing od Google - wygodny sposób na przesyłanie plików

Portal WABetainfor przetestował najnowsze wersje beta aplikacji WhatsApp na Androida i iOS. Odkryto w nich zmiany w systemie współdzielenia plików. Aplikacja testowana przez pracowników Metą otrzymała możliwość wysyłania załączników o wadze do 2 GB. Funkcja sprawdzana jest aktualnie w Argentynie.

Zmiana limitu ze 100 MB do 2 GB pozwoli współdzielić w konwersacjach pliki wideo o wysokiej rozdzielczości oraz innego rodzaju pliki multimedialne, które będą przesyłanie z wykorzystaniem bezpiecznego połączenia z szyfrowaniem end-to-end zapewnianym przez WhatsApp.

Udostępnienie możliwości wysyłania dużych plików to kolejna zmiana w WhatsApp po udostępnieniu funkcji przeprowadzania ankiet w grupach oraz reakcjach na wiadomości wzorowanych na systemie iMessage firmy Apple.

WhatsApp oficjalnie nie wypowiada się na temat nowej funkcji. W chwili obecnej nie wiemy kiedy przeprowadzone zostanie wdrożenie dla wszystkich użytkowników usługi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200