WhatsApp z nową funkcją zarezerwowaną dla smartfonów iPhone

Posiadacze iPhone'ów korzystający z WhatsAppa mogą skorzystać z funkcji odczytywania tekstu ze zdjęć.

WhatsApp zdecydował się wprowadzić na rynek zaktualizowaną aplikację kliencką swojego komunikatora dla użytkowników sprzętu pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Z App Store można pobierać WhatsApp w wersji 23.5.77. Nowe oprogramowanie wprowadza na pokład jedną nową funkcję, która jest eksluzywna dla posiadaczy sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

WhatsApp na iOS
Źródło: Dimitri Karastelev / Unsplash

WhatsApp na iOS

Źródło: Dimitri Karastelev / Unsplash

WhatsApp zintegrował swoją aplikację kliencką z funkcją udostępnioną wcześniej wraz z jedną z aktualizacji rozwojowych iOS. Mowa o możliwości odczytywania tekstu z obrazków.

Zobacz również:

  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było

Rozwiązanie wykorzystuje API programistyczne udostępnione dla systemu operacyjnego iOS 16. To właśnie pod kontrolą iOS 16 lub nowszego wydania musi pracować iPhone, aby móc skorzystać z najnowszej funkcji dostępnej w komunikatorze WhatsApp.

Funkcja pozwalająca wydobywać tekst ze zdjęć była wcześniej testowana przez beta testerów w aplikacji WhatsApp Beta 23.1.0.73. Aktualnie rozwiązanie to został wprowadzone do stabilnej wersji oprogramowania.

Aby skorzystać z rozwiązania wystarczy w jednym z czatów wybrać zdjęcie, na którym znajduje się tekst. Po jego otwarciu użytkownicy mogą zauważyć nowy przycisk, który służy do zamiany tekstu z obrazu w klasyczny tekst. Funkcja ta nie jest dostępna w obrazkach wysłanych z wykorzystaniem jednorazowej możliwości odczytu. WhatsApp tłumaczy, że to dodatkowe zabezpieczenie przed skopiowaniem zdjeć lub filmów, które można obejrzeć tylko jeden raz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200