WhatsApp z nową funkcją - zadziała na wielu urządzeniach

WhatsApp otrzyma funkcję, o którą użytkownicy zabiegali od wielu lat!

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych na świecie. Pozostający w posiadaniu Mety komunikator z szyfrowaniem end-to-end wykorzystywany jest jako bezpieczniejszy zamiennik dla Messengera rozwijanego przez Facebooka.

WhatsApp otrzymuje oczekiwaną funkcję
Źródło: WhatsApp.com

WhatsApp otrzymuje oczekiwaną funkcję

Źródło: WhatsApp.com

Meta kładzie nacisk na rozwój komunikatora sieciowego i wsłuchuję się w potrzeby użytkowników.

Zobacz również:

  • Telegram chce, aby z jego usługi zaczął korzystać biznes

WhatsApp od początku swojego istnienia powiązany jest z numerem telefonu komórkowego i do działania wymaga smartfonu lub tabletu z modemem. Taki schemat działania uniemożliwia korzystanie z jednego konta WhatsApp na wielu urządzeniach - możliwe jest jedynie odczytywanie i wysyłanie wiadomości na telefonie oraz komputerze.

W najnowszej wersji beta WhatsApp dodano funkcję Call Links, która umożliwia korzystanie z jednego konta komunikatora WhatsApp na kilku telefonach. Dzięki temu rozwiązaniu można korzystać z konta na urządzeniu służbowych i prywatnym lub dodatkowym tablecie.

Aktualnie rozwiązanie ograniczone jest do wybranych beta testerów, którzy sprawdzają funkcjonowanie rozwiązania w najnowszej wersji beta aplikacji klienckiej na Androida.

Proces parowania urządzeń podobny jest do tego znanego z dołączania komputera. Całość odbywa się poprzez skanowanie kodu QR wygenerowanego na urządzeniu z kartą SIM przypisaną do konta użytkownika przez drugie, dodatkowe urządzenie.

Rozwiązanie Call Links pojawiło się w WhatsApp Beta 2.22.24.18. Aktualnie nie wiadomo, kiedy zostanie udostępnione dla wszystkich użytkowników platformy.

Razem z Call Links nadal można korzystać z udostępniania WhatsApp na komputerach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200