WhatsApp uruchamia Centrum Bezpieczeństwa

WhatsApp zdecydował się na uruchomienie dedykowanego centrum bezpieczeństwa, które ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa oraz świadomości użytkowników komunikatora z wbudowanym szyfrowaniem end-to-end.

WhatsApp jest aktualnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych, który swoją popularność zawdzięcza między innymi funkcjom ochrony prywatności oraz obecności szyfrowania end-to-end uniemożliwiającego kradzież danych przesyłanych pomiędzy użytkownikami platformy.

WhatsApp uświadamia swoich użytkowników na tematy związane z zachowaniem prywatności
Źródło: WhatsApp.com

WhatsApp uświadamia swoich użytkowników na tematy związane z zachowaniem prywatności

Źródło: WhatsApp.com

Na stronie internetowej WhatsApp uruchomiono właśnie Centrum Bezpieczeństwa - dedykowany panel mający na celu zwiększyć świadomość cybernetyczną wśród użytkowników WhatsApp.

Zobacz również:

  • Nowa metoda kopiowania historii czatów WhatsApp
  • Cisco przejmuje Splunk
  • W jaki sposób komputery Mac chronią prywatność użytkowników?

W nowej sekcji podkreślono kluczowe zalety korzystania z komunikatora WhatsApp:

  • domyślnie zwiększony poziom bezpieczeństwa użytkowników
  • brak możliwości swobodnego odczytu danych dzięki obecności szyfrowania end-to-end
  • automatyczne wykrywanie spamu
  • proaktywne alerty bezpieczeństwa weryfikujące tożsamość użytkowników

WhatsApp apeluje również do użytkowników, aby byli bardziej proaktywni w zakresie bezpieczeństwa online i byli świadomi kroków, które mogą podjąć, aby zabezpieczyć się przed oszustwami i naruszeniami bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą włączyć weryfikację dwuetapową, dodając dodatkowy sześciocyfrowy kod PIN, który będzie wymagany przed migracją na nowy telefon. Mogą również zgłaszać podejrzane oszustwa i problematyczne zachowania innych użytkowników.

W aplikacji na iOS w wersji v23.11.0.76 beta i nowszych, WhatsApp zawiera wprowadził kilka zmian interfejsu, w tym wyświetlanie zdjęcia profilowego na przycisku ustawień w lewym dolnym rogu ekranu. Przycisk połączenia otwiera teraz wyskakujące okienko z opcjami połączeń audio i wideo, co minimalizuje ryzyko wykonania przypadkowego połączenia. Wdrażana jest również karta Aktualizacje dla niektórych beta testerów.

Użytkownicy Androida otrzymają podobne opcje, a dodatkowo aplikacja w wersji v2.23.12.8 beta oraz nowszych wspiera interfejs Materiał Design 3 stajać się jednolita wizualnie z całym systemem operacyjnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200