WhatsApp otrzyma funkcję personalizacji czatów

WhatsApp otrzyma nowe funkcje personalizacji, które są doskonale znane użytkownikom aplikacji Messenger.

Meta - właściciel WhatsApp - co jakiś czas wydaje nowe aktualizacje rozwojowe dla swojego bezpiecznego komunikatora sieciowego, które wprowadzają funkcje znane z innych produktów rozwijanych przez koncern.

WhatsApp otrzyma nowe funkcje personalizacji
Źródło: WhatsApp.com

WhatsApp otrzyma nowe funkcje personalizacji

Źródło: WhatsApp.com

Portal WABetaInfo.com dotarł do najnowszej aktualizacji poglądowej WhatsApp. Ściśle ograniczone grono użytkowników testowych ma już okazję sprawdzać działanie funkcji pozwalającej na edycję tekstu znajdującego się na obrazkach wysyłanych z wykorzystaniem komunikatora WhatsApp.

Zobacz również:

  • WhatsApp uruchamia Centrum Bezpieczeństwa
  • Ta poprawka znakomicie ułatwi życie użytkownikom WhatsAppa
  • WhatsApp ucina wsparcie dla starszych urządzeń

Funkcja wkrótce zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników komunikatora sieciowego.

Aktualnie w testowych kompilacjach komunikatora WhatsApp pojawił się edytor tekstów na multimediach, który znany jest już z aplikacji Messenger oraz Instagram na urządzenia mobilne. WABetaInfo.com informuje jednak również o dodatkowych opcjach, które pozwolą na edycję nie tylko obrazów, ale również plików GIF czy materiałów wideo.

Aktualnie funkcje edycji multimediów testowane są w aplikacji mobilnej przeznaczonej na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Jednocześnie programiści WhatsApp pracują nad analogiczną aktualizacją dla posiadaczy smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

Użytkownicy testujący nową aktualizację mogą skorzystać z różnych stylów czcionek. Pojawiła się również możliwość dodawania własnych czcionek spoza listy predefiniowanych stylów.

Testerzy mogą skorzystać również z podstawowych funkcji adiustacji tekstu. Istnieje możliwość swobodnej zmiany koloru czcionki oraz koloru tła.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200