WhatsApp oferuje wreszcie możliwość czatowania ze sobą

WhatsApp zaczyna udostępniać swoim użytkownikom funkcję czatowania ze sobą. Użytkownicy mogą wysyłać na swoje konta interesujące ich w danym momencie informacje.

Grafika: WhatsApp

Czatowanie ze sobą okazuje się być niekiedy bardzo przydatne, pozwalając użytkownikowi wysyłać na swoje konto interesujące go w danym momencie informacje. Nowa – niedostępna wcześniej funkcja - nosi dobrze oddającą jej mechanizm nazwę „Message Yourself”. Umożliwia ona użytkownikom wysyłanie do siebie notatek, przypomnień i innych informacji, na które użytkownicy natknęli się podczas pracy z aplikacją WhatsApp.

Meta informuje, że nowa funkcja będzie udostępniana użytkownikom sukcesywnie w nadchodzących tygodniach. Będą z niej mogli korzystać użytkownicy urządzeń Androida i iOS. Funkcja ta była w ostatnich tygodnia testowana przez tzw. beta testerów, którzy potwierdzili jej bezbłędne funkcjonowanie.

Zobacz również:

  • Chiny budują kosmiczną sieć telekomunikacyjną
  • Meta wprowadzi do Europy usługi wolne od reklam
  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp

Użytkownicy zobaczą ikonę reprezentująca funkcję „Message Yourself” na górze listy kontaktów podczas tworzenia nowego czatu. Jej kliknięcie przeniesie ich do ekranu czatowania, w którym mogą kreować wysyłane na ich konto wiadomości. Chociaż natywna funkcja wysyłania wiadomości do siebie jest nowa w aplikacji WhatsApp, niektórzy użytkownicy już od jakiegoś czasu stosują sprytne obejście pozwalające realizować to samo zadanie. Jest to możliwe za pomocą funkcji „kliknij, aby porozmawiać”. Teraz będzie to można robić w bardziej intuicyjny i prosty sposób.

Warto przypomnieć, że rywalizująca z WhatsApp aplikacja Signal oferuje podobną funkcję, która nosi nazwę Note to Self. Jednak w przeciwieństwie do nowo uruchomionej funkcji WhatsApp, która jest dostępna z góry listy kontaktów w aplikacji, Signal nie sugeruje własnego profilu na górze listy odbiorców. Jest to bardzie skomplikowane, gdyż użytkownicy muszą wyszukać i wybrać wpis kontaktu „Note to self”, aby skorzystać z tej funkcji.

Również platforma społecznościowa Slack oferuje podobne rozwiązanie noszące nazwę „Jot Something Down”. Z kolei Telegram opracował funkcję Saved Messages, która pozwala użytkownikom dodawać zakładki do ważnych wiadomości, a także zapisywać notatki i przypomnienia, do których można uzyskać dostęp w przyszłości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200