Wezwanie do pilnej aktualizacji Google Chrome

Google opublikowało pilną aktualizację zabezpieczeń przeglądarki Chrome uruchamianej na komputerach Windows, Mac i Linux, która naprawia nowo odkrytą lukę dnia zerowego. Jednocześnie wzywa użytkowników do jak najszybszego zainstalowania najnowszej wersji przeglądarki, która jest już odporna na takie ataki.

Wydanie, które aktualizuje przeglądarkę Google Chrome do wersji 105.0.5195.102, naprawia problem oznaczony symbolem CVE-2022-307. Polega on na niewystarczającej walidacji danych przez oprogramowanie Mojo. Jest to pakiet bibliotek wykonawczych używanych przez obsługujący przeglądarkę Google Chrome silnik Chromium.

Poprawka bezpieczeństwa jest już dostępna tutaj i Google zachęca użytkowników do jej zainstalowania. Jednak firma do tej pory nie podał dokładniejszych informacji dotyczących tego, czego dotyczy aktualizacja zabezpieczeń. Chodzi prawdopodobnie o to, aby uniemożliwić cyberprzestępcom jej wykorzystanie, zanim większość użytkowników Google Chrome zdąży zainstalować aktualizację.

Zobacz również:

Ciekawe jest to, że wiadomość o tej podatności przekazał firmie Google anonimowy użytkownik, którego prawdopodobnie nie minie nagroda. Firma przypomina jednocześnie starą prawdę, że przypadku dowolnego oprogramowania i terminowe stosowanie aktualizacji zabezpieczeń jest zawsze jedną z kluczowych rzeczy, które osoby i organizacje mogą zrobić, aby chronić siebie i swój system IT przed cyberatakami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200