Wersja beta 3 iOS 17 upubliczniona

Teraz każdy może przetestować dużą jesienną aktualizację iOS.

Rysunek: Apple

Pierwsza beta dla deweloperów iOS 17 została wydana pierwszego dnia WWDC, zgodnie z tradycją. Aktualnie jest ona technicznie dostępna dla każdego, kto ma konto programisty, mimo że formalnie przeznaczono ją dla deweloperów, aby rozpocząć tworzenie aplikacji przy użyciu nowych frameworków i interfejsów API, a także do testowania i wysyłania raportów o błędach, jeśli ich aplikacje nie działają z nowym oprogramowaniem.

W rzeczywistości Developer Beta wymagał płatnego członkostwa w programie deweloperskim, który kosztuje 99 USD rocznie. Wraz z iOS 17 Apple zmieniło swoją politykę, umożliwiając nawet osobom posiadającym bezpłatne konta deweloperskie (które w przeciwnym razie zapewniają dostęp tylko do forów deweloperskich i Xcode) pobranie wersji Developer Beta iOS 17.

Zobacz również:

  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • To było do przewidzenia. Apple AI tylko dla najnowszego sprzętu marki

Pierwsza publiczna beta została wydana 12 lipca br. i odpowiada tej samej wersji co Developer Beta 3.

Aktualizacja 08/09/23: Apple wydało trzecią publiczną wersję beta systemu iOS 17, która jest identyczna z wersją Developer Beta 5.

iOS 17: Nowe funkcje

To iOS 17 jest główne wydanie, które zawiera wiele nowych funkcji. Niektóre z naszych ulubionych funkcji iOS 17 obejmują transkrypcję poczty głosowej na żywo, znacznie ulepszoną autokorektę, lepszą Siri (w tym możliwość uruchamiania jej za pomocą Siri zamiast Hej Siri), plakaty kontaktów i StandBy.

Nasz przewodnik po iOS 17 zawiera więcej informacji na temat wszystkich funkcji, które pojawią się tej jesieni na iPhonie. Tutaj wyróżnimy szczególnie interesujące zmiany i aktualizacje w najnowszej wersji beta. Oto, co zostało odkryte w wersji Developer Beta 5:

• Zaktualizowana wiadomość Live Voicemail: Jeśli nie używasz niestandardowej wiadomości poczty głosowej, domyślna wiadomość odtwarzana podczas korzystania z Live Voicemail została zaktualizowana, aby była nieco mniej myląca dla dzwoniącego.

• Zablokowane przeglądanie prywatne: Przy pierwszym przejściu do okna przeglądania prywatnego w Safari pojawia się teraz ekran powitalny z pytaniem, czy chcesz włączyć zablokowane przeglądanie prywatne.

• Udoskonalony interfejs: Pojawiły się nowe animacje w Centrum sterowania i Shazam, kilka poprawek w nowym śledzeniu emocji/nastroju w aplikacji Zdrowie, wyskakujące okienko w aplikacji Remote o zlokalizowaniu pilota Siri i nie tylko.

iOS 17: Jak zainstalować publiczną wersję beta

Aby przetestować szybciej iOS 17, można zapisać się do publicznych testów beta. Proces instalacji wersji beta zmienił się w iOS 16.4. Oto jak teraz działa nowy proces:

• Kliknij Zarejestruj się na stronie Apple Beta i zarejestruj się za pomocą swojego Apple ID.

• Zaloguj się do programu beta.

• Kliknij Zarejestruj swoje urządzenie iOS.

• Otwórz aplikację Ustawienia, stuknij Ogólne, a następnie Aktualizacja oprogramowania.

• W sekcji Aktualizacje beta wybierz publiczną wersję beta systemu iOS.

• Po zarejestrowaniu się może minąć kilka chwil, zanim opcja beta pojawi się w Aktualizacji oprogramowania.

Publiczne testy beta systemu iOS 17 rozpoczęły się 12 lipca i sugerujemy, aby większość użytkowników na nie poczekała - publiczne wersje beta mogą być pełne błędów, a wczesne wersje deweloperskie dużych nowych wersji systemu operacyjnego są często jeszcze bardziej podatne na błędy i niekompletne.

iOS 17: Jak zainstalować deweloperską wersję beta

Musisz być zarejestrowany jako programista Apple. Począwszy od iOS 17, nie musisz być w programie deweloperskim za 99 USD rocznie, aby uzyskać dostęp do deweloperskiej wersji beta. Wystarczy bezpłatne konto deweloperskie. Można je uzyskać za pośrednictwem Xcode lub aplikacji Apple Developer w systemie iOS. Oto jak to zrobić za pośrednictwem aplikacji Apple Developer:

• Pobierz aplikację Apple Developer ze sklepu App Store.

• Otwórz aplikację.

• Stuknij w Konto.

• Zaloguj się przy użyciu swojego zwykłego Apple ID.

Jeśli chcesz sprzedawać aplikacje w App Store, musisz zapłacić 99 USD/79 GBP rocznie za płatne konto. Zarejestruj się w programie Apple Developer Program (link) lub za pośrednictwem aplikacji Apple dla programistów. Możesz porównać darmowe i płatne konta pod tym linkiem.

Zarejestrowani deweloperzy mogą zamiast tego wybrać publiczną wersję beta, wybierając iOS Public Beta na ekranie aktualizacji oprogramowania. Po zarejestrowaniu się jako deweloper może minąć trochę czasu, zanim opcja pojawi się w Aktualizacjach oprogramowania.

Niektórzy deweloperzy mają zarejestrowane Apple ID dla dostępu deweloperskiego, które różni się od Apple ID powiązanego z ich osobistym kontem Apple i danymi. Aby użyć innego Apple ID do dostępu do wersji beta niż jest używany w pozostałej części systemu iOS, otwórz Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizacje beta i wybierz Apple ID u dołu ekranu.

iOS 17 beta: Ryzyko i środki ostrożności

Wersje beta to wersje testowe nadchodzącego oprogramowania. Z definicji są one niedokończone i choć powinny zawierać większość lub wszystkie funkcje gotowego produktu, będą występować kosmetyczne różnice i, co nieuniknione, pewne usterki i problemy, które trzeba będzie naprawić. Błędy i problemy są powodem, dla którego Apple zadaje sobie trud beta-testowania iOS.

Innymi słowy, nie należy oczekiwać doskonałego doświadczenia użytkownika. W szczególności nie oczekuj, że istniejące aplikacje (w tym te, na których możesz polegać) będą działać poprawnie. W skrajnych przypadkach może się nawet zdarzyć, że urządzenie zostanie zablokowane przez wersję beta i nie będzie można z niego korzystać do czasu pojawienia się kolejnej wersji beta, która, miejmy nadzieję, naprawi ten problem. Nierzadko zdarza się również, że wczesne wersje beta oprogramowania wykazują problemy, takie jak nadmierne zużycie baterii.

Im bliżej ostatecznej premiery i wersji iOS, tym bardziej dopracowanych i kompletnych funkcji możemy oczekiwać od dostępnych wersji beta. Kontrargumentem jest oczywiście to, że i tak pozostanie mniej czasu na oczekiwanie na oficjalną premierę.

Nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest wykonanie kopii zapasowej iPhone'a przed zainstalowaniem wersji beta iOS, lub jeszcze lepiej, użycie dodatkowego urządzenia zamiast głównego iPhone’a. Nie stracisz wszystkiego, jeśli coś pójdzie nie tak podczas instalacji wersji beta, a jeśli będziesz chciał, będziesz mógł wrócić do ostatniej wersji.

Źródło: Macworld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200