Webowe inwestycje

Za równowartość 186 tys. USD Prokom przejmie 51% udziałów warszawskiej firmy Safe Computing. Transakcja zostanie sfinalizowana po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest to kolejny zakup spółki niszowej dokonany w ostatnich miesiącach przez Prokom. Kilka tygodni temu przedstawiciele firmy poinformowali o przejęciu The Polished Group. Wcześniej gdyńska spółka zainwestowała w Wirtualną Polskę, dostawcę usług internetowych.

Przejęcie Safe Computing ma umożliwić Prokomowi dostęp do wiedzy w dziedzinie szyfrowania i zabezpieczania danych, zarówno od strony sprzętu, jak i oprogramowania. "Doświadczenie Safe Computing jest dla nas cenne, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli zaoferować naszym klientom znacznie wyższy poziom usług w zakresie bezpiecznych sieci i dostępu do Internetu" - mówi Maciej Wantke z Prokomu.

Prokom nie ujawnia na razie dalszych planów inwestycyjnych. Wydaje się jednak, że proces przejmowania spółek niszowych jeszcze się nie zakończył.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200