Webex ze wsparciem dla hologramów

Cisco zaprezentowało wczoraj nowe rozwiązanie noszące nazwę Webex Hologram, wprowadzając je do swojej platformy wspierającej pracę grupową. Jak sama nazwa wskazuje, jest to usługa prezentująca w trybie online – czyli w czasie rzeczywistym – realistyczne hologramy osób biorących udział w spotkaniu.

Źródło: Cisco

Pandemia Covid-19 spowodowała, że Cisco w ciągu ostatniego roku wprowadziło do platformy Webex wiele innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie były opracowywane z myślą o tym, aby Webex mógł stawić czoła konkurencyjnym rozwiązaniom jak Zoom, Microsoft Teams czy Google Meet.

Na początku tego roku Facebook zaprezentował usługę Oculus Horizon Workrooms, która obsługuje spotkania biznesowe bazujące na wirtualnej rzeczywistości. Prezentuje ona jednak uczestników spotkania jako awatary, a nie fotorealistyczne hologramy. Cisco twierdzi, że użycie hologramów sprawia, że doświadczenie jest bardziej wciągające i realistyczne.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Najlepsi pracodawcy świata
  • Cisco wprowadza suwerenne zarządzanie danymi dla europejskich użytkowników Webex

Usługa Webex Hologram jest obecnie dostępna dla ograniczonej liczby klientów w ramach programu pilotażowego. Są to np. dostawcy urządzeń medycznych, którzy po wyprodukowaniu nowego produktu mogą użyć opcji Webex Hologram do zaprezentowania go lekarzom czy sprzedawcom. To tylko jeden z przykładów zastosowania tej technologii, dzięki które platforma Webex zyska z czasem nowych klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200