Wdrożenie z przesiadką

Eaton Truck Components SA z Tczewa wdraża, jako rozwiązanie przejściowe, system BPCS.

Eaton Truck Components SA z Tczewa wdraża, jako rozwiązanie przejściowe, system BPCS.

Kiedy tczewska fabryka przekładni samochodowych w sierpniu ub.r. została wykupiona przez amerykańską firmę Eaton, szybko podjęto decyzję o wdrożeniu systemu zintegrowanego. Zdecydowano się na oprogramowanie BPCS. Eaton podpisał z firmą SSA, producentem BPCS, kontrakt korporacyjny, który może być bez przeszkód rozszerzany na kolejne zakłady należące do grupy kapitałowej. W ramach kontraktu można wdrażać i wykorzystywać wszystkie moduły systemu. Dla tczewskiej fabryki było to najtańsze rozwiązanie.

"Wdrożenie tego systemu informatycznego ma jedynie zapewnić firmie rozwój przez najbliższe kilka lat" - mówi Paweł Droździel, szef działu informatyki w Eaton Truck Components SA (ETC). Celem jest przede wszystkim dokonanie znaczącego usprawnienia procesów pracy i przyspieszenie (poprzez automatyzację) obiegu informacji. BPCS zastąpi dotychczasowe, działające na komputerach PC, aplikacje finansowo-księgowe. Jednak docelowym rozwiązaniem ma być Oracle Manufacturing.

Rodzina pomoże

Obecnie trwają pierwsze szkolenia grupy wdrożeniowej, a szczegółowy plan projektu zostanie opracowany do marca br. Wtedy też dokładnie będzie znany zakres implementacji - jakie moduły i kiedy zostaną uruchomione w firmie. Docelowa liczba użytkowników BPCS jest szacowana na ok. 200 osób. Już teraz wiadomo, że pierwsza część projektu obejmie wdrożenie najistotniejszych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa modułów finansowych: księgi głównej, zarządzania zobowiązaniami i należnościami. Pracę z tymi elementami aplikacji BPCS użytkownicy rozpoczną przed końcem tego roku, a nowy rok finansowy 2000 zostanie otwarty już w całości na nowym systemie. Kolejnym działaniem będzie najprawdopodobniej instalacja modułu obsługi gospodarki materiałowej. "BPCS to system dobrze mi znany" - deklaruje Paweł Droździel. Obecny szef informatyki w firmie uczestniczył w projekcie wdrożenia tego oprogramowania w Stomilu Olsztyn.

W kierunku Oracle'a

Długofalowym rozwiązaniem informatycznym dla firmy, również w skali całego świata, jest jednak system Oracle Manufacturing. W Polsce projekt jego wdrożenia rozpocznie się najprawdopodobniej za trzy lata. Obecnie informatycy firmy nie mają jeszcze wystarczającej wiedzy o aplikacji Oracle'a. "Te kompetencje trzeba rozwinąć wewnątrz firmy, aby możliwe było rozpoczęcie wdrożenia nowego systemu" - ocenia Paweł Droździel.

Jako platformę do wdrażanej wersji 6.04 klient/serwer systemu BPCS wybrano AS/400 i bazę DB2 oraz klienta Windows 95/NT. Podobna instalacja pracuje już w wielu oddziałach firmy, m.in. w Manchesterze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200