Wdrożenie - wyścig z czasem

Ponad 94% CIO ma problem z dostarczeniem na czas i w zamierzonym budżecie projektów związanych z wdrażaniem aplikacji korporacyjnych - wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjską edycję Magazynu CIO.

Respondenci badania odpowiadają średnio za roczne budżety IT w wysokości 262 mln GBP (1352 mln PLN). Ok. 41% budżetów CIO zostało w 2013 roku przeznaczonych na projekty wdrożeń aplikacji, które są związane z operacjami biznesowymi i z analizami.

Jednak 76% menedżerów IT, którzy uczestniczyli w badaniu wskazało, że dostarczenie projektu na czas i w budżecie jest coraz trudniejsze. Jedynie 24% uważa, że stało się to łatwiejsze.

CIO i menedżerowie IT często zauważają, że największe trudności wiążą się z wczesnymi etapami wdrożenia - niemal połowa (48%) twierdzi, że był to najtrudniejszy okres. Ok. 38% twierdzi, że największym wyzwaniem jest dla nich testowanie oprogramowania.

Niemal połowa dyrektorów IT uważa, że jest to związane z połączeniem czynników takich jak długi czas potrzebny na testy aplikacji, opór użytkowników końcowych, ograniczone umiejętności ich własnych pracowników.

Wydaje się jednak, że CIO zamierzają aktywnie podchodzić do radzenia sobie z tymi problemami w przyszłym roku - 55% planuje zatrudnić nowe osoby z konkretnymi umiejętnościami, które są potrzebne do wdrożeń, a 46% zamierza zatrudnić konsultantów, aby poprawić procesy. Ponad połowa zamierza zwiększyć elastyczność swoich procesów wdrożeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200