Ważna informacja dla użytkowników oprogramowania .NET 7

Microsoft przypomina, że wsparcie techniczne udzielone tej wersji znanej platformy programistycznej, której premiera miała miejsce jesienią 2022 roku, skończy się za kilka tygodni, dokładanie 14 maja tego roku.

Grafika: Microsoft

Po tej dacie Microsoft nie będzie już dostarczać użytkownikom oprogramowania .NET 7 żadnych aktualizacji ani poprawek zwiększających jego bezpieczeństwo. Ci wszyscy, którzy chcą dalej używać oprogramowania .NET, proszeni są o przejście na wersję .NET 8, która pojawiła się w listopadzie zeszłego roku.

Microsoft przypomina jednocześnie, że .NET 7 to wersja, której udzielono okresowego wsparcia technicznego na okres 18 miesięcy. Platforma .NET może być stosowana na wielu systemach operacyjnych, w tym na systemach Windows, MacOS, Linux, Android i iOS. Firma zapewnia użytkowników, że aplikacje korzystające z .NET 7 będą nadal działać po zakończeniu wsparcia, ale użytkownicy mogą nie mieć dostępu do pomocy technicznej obsługującej tą wersję.

Zobacz również:

  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu
  • Wiemy już, ile zapłacimy za rozszerzone wsparcie techniczne systemu Windows 10

Przypomina też, że aplikacje można zaktualizować do wersji .NET 8, zmieniając w pliku projektu na net8. 0 właściwość TargetFramework. Środowiska programistyczne i hostingowe również będą musiały zostać zaktualizowane. Szczegółowe instrukcje dotyczące aktualizacji platformy .NET można znaleźć tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200