Ważna aktualizacja Google Chrome dostępna

Google udostępniło przeglądarką Chrome w wersji 107. Warto jak najszybciej zainstalować nową aktualizację.

Google zdecydowało się na udostępnienie stabilnej wersji aktualizacji Google Chrome do wersji 107 dla wszystkich użytkowników. Nowa wersja przeglądarki wprowadza kilka istotnych zmian w kodzie źródłowym. Pojawiły się również poprawki zabezpieczeń, które chronią przed cyberatakami.

Ważna aktualizacja Google Chrome już dostępna
Źródło:  Firmbee.com / Unsplash

Ważna aktualizacja Google Chrome już dostępna

Źródło: Firmbee.com / Unsplash

Wyszukiwarkowy gigant informuje o 14 indywidualnych poprawkach bezpieczeństwa zawartych w Google Chrome 107. Najważniejszą z nich jest załatanie luki zero day opisanej jako CVE-2022-3723. Mowa o błędzie typu Type Confusion, który dotyka silnik V8 JavaScript w Chrome. Pozwala ona cyberprzestępcom "oszukać" przeglądarkę, aby uruchomić złośliwe oprogramowanie i sprawić, że użytkownicy będą myśleć, że jest ono legalne.

Zobacz również:

  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI
  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome
  • Ważna aktualizacja dla Google Chrome - łata lukę zero-day

Nowa wersja przeglądarki Google Chrome otrzymała częściową obsługę nowoczesnego kodeku dekodowania wideo - HEVC (High Efficient Video Coding). Dzięki tej aktualizacji Chrome dołącza do Safari i Microsoft Edge, które posiadają już zaimplementowaną obsługę formatu HEVC.

Wraz z tą aktualizacją firma Google ułatwia pracę twórcom narzędzi do wideokonferencji. Będą oni mogli dodawać do swoich aplikacji przycisk pozwalający na przełączenie się pomiędzy kartami podczas udostępniania ekranu. Chrome 107 będzie również ostrzegać, jeśli użytkownik udostępnia tę samą kartę, z której prowadzi wideokonferencję. Pozwoli to uniknąć efektu "sali luster".

Aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Można ją pobrać bezpośrednio z Google Chrome. Wystarczy przejść do zakładki Ustawienia > Chrome - informacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200