Watson dla przedsiębiorstw

Podczas odbywającej się w Nowym Orleanie konferencji WinHEC Microsoft zapowiedział wprowadzanie do oferty nowego rozwiązania raportującego błędy w działaniu systemu operacyjnego i aplikacji. Będzie to nowa wersja narzędzia znanego jako Dr. Watson.

Obecnie oprogramowanie to współpracuje z systemem Windows i pakietem Office. Microsoft chce rozszerzyć działanie narzędzia na prawie wszystkie swoje produkty. Dr. Watson raportuje błędy w pracy oprogramowania: np. po zawieszaniu się aplikacji rejestruje jej nazwę i operację jaka była wykonywana w chwili wystąpienia problemu. Użytkownicy Windows mają możliwość przesyłania raportów o błędach przez Internet do centralnej bazy Microsoftu. Na podstawie gromadzonych danych powstaje część poprawek i uaktualnień do Windows.

Nowa wersja narzędzia, określana jako Online Dr. Watson, ma ułatwić administratorom analizowanie nieprawidłowości w działaniu korporacyjnej platformy systemowej i aplikacji. Z informacji Microsoftu wynika, że możliwe będzie monitorowanie także oprogramowania innych firm, działającego na platformie Windows.

Zobacz również:

  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
  • Ten robot może usiąść za kółkiem samochodu i kierować nim

Podczas WinHEC przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli jednocześnie, że w ramach inicjatywy Trustworthy Computing, firma udostępni nowe narzędzia analizujące kod źródłowy aplikacji pod kątem ewentualnych luk w zakresie bezpieczeństwa. Oprogramowanie to będzie prawdopodobnie uzupełnieniem do pakietu Visual Studio .Net.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200