Wasko i DGT zrobią system dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego

CPI rozstrzygnęło właśnie ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku przetarg na system informatyczny dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego umożliwiający przyjęcie i rejestrację zgłoszeń na numer alarmowy 112 oraz inne numery alarmowe. Zrobi go konsorcjum Wasko i DGT.

Zbudowany system informatyczny będzie stanowił podstawę funkcjonowania Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Ma on umożliwiać koordynację pracy policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i innych służb. Aplikacja SI WCPR ma się składać z podsystemu przyjęcia zgłoszenia, podsystemu zintegrowanej łączności wraz z systemem rejestracji rozmów, podsystemu baz danych, podsystemu raportowego i podsystemu monitorowania zgłoszeń.

Wasko i DGT mają wdrożyć system do lipca 2011 r., a do końca2015 roku będą świadczyły usługę serwisu gwarancyjnego i nadzoru autorskiego. Zakup i wdrożenie systemu jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj także:

Przetarg: system informatyczny Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego

Exatel będzie współpracował z ATM przy projekcie OST 112

Ogólnopolska sieć alarmowa

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200