Wartość dodana dla HR w nowej skali

Rozwiązania IT wspomagające obszar HR stają się coraz ważniejsze dla rozwoju biznesu. O połączeniu sił dwóch ważnych graczy na tym rynku – firmy SD Worx i Gavdi Polska - rozmawiamy z Teresą Olszewską, Prezesem Zarządu Gavdi Polska oraz Kobe Verdonckiem, CEO SD Worx.

Wartość dodana dla HR w nowej skali

Kobe Verdonck, CEO SD Worx

Jakie były główne powody decyzji o akwizycji Gavdi Polska?

Kobe Verdonck: Nasza strategia wzrostu zakłada zwiększanie obecności w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy już ponad 200 pracowników w Polsce, ale nadal chcemy się rozwijać, a także wzmacniać naszą ofertę dla dużych firm. Dlatego zaczęliśmy rozważać różne opcje, jakie mieliśmy do dyspozycji, i to doprowadziło do decyzji o akwizycji Gavdi Polska.

Już pierwsze rozmowy z Teresą Olszewską pokazały, że mamy podobne postrzeganie rynku i wyznajemy te same wartości. To było dla nas kluczowe. Od tego momentu pracowaliśmy na rzecz połączenia obu firm.

Jak wygląda Państwa strategia dla całego regionu?

KV: Nasza strategia zakłada, dostarczanie rozwiązań i usług HR zarówno dla małych, jak i dużych firm. To samo robimy w innych częściach Europy. Dzięki przejęciu Gavdi Polska, mamy możliwość rozwoju w tym zakresie. Planujemy zwiększyć naszą obecność w Europie Środkowo-Wschodniej zarówno przez przejęcia, jak i organiczny wzrost, czy też rozwijanie naszych obecnych rozwiązań oraz już istniejących struktur.

Co dla Gavdi Polska i jej pracowników oznacza przejęcie przez SD Worx?

Teresa Olszewska: To przejęcie otwiera wiele nowych możliwości, zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników. Dla Gavdi Polska jest to kolejny krok w rozwoju. W Polsce osiągnęliśmy już wiele, stając się liderem w obszarze SAP HR. Nasze produkty – jest ich aktualnie 17 – są dobrze rozpoznawalne i wysoko cenione na krajowym rynku. To samo z kompetencjami i usługami konsultingowymi w obszarze rozwiązań SAP. Teraz chcemy rozszerzyć ich dostępność - oferować je również klientom międzynarodowym i na nowych rynkach w całej Europie.

Dla naszych pracowników przejęcie stwarza możliwość udziału w projektach na rynku europejskim. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoją karierę w międzynarodowym środowisku, jest to wielka szansa.

Czy planują Państwo ekspansję geograficzną poza Europę Środkowo-Wschodnią?

Wartość dodana dla HR w nowej skali

Teresa Olszewska, Prezes Zarządu Gavdi Polska

TO: Tak, naszym celem jest wykorzystanie know-how, które posiadamy, nie tylko w naszym regionie, ale również na innych rynkach. Chcemy być obecni - dostarczać produkty oraz usługi - w całej Europie. Nasza oferta ma potencjał, aby stać się międzynarodowym sukcesem.

KV: Warto też podkreślić, jak ważny obecnie jest rynek zarządzania zasobami ludzkimi. Trwa wojna o talenty, a HR staje się coraz bardziej strategicznym obszarem. Jesteśmy gotowi inwestować w rozwój produktów i usług, aby pomóc organizacjom stawać się lepszymi pracodawcami.

Aktualnie działamy w 26 krajach na terenie Europy. Naszym celem jest dalsza ekspansja na kraje europejskie, w których nie jesteśmy jeszcze obecni, tak abyśmy mogli objąć cały kontynent w ciągu najbliższych dwóch lat. Kiedy to się wydarzy, priorytetem będzie konsolidacja pozycji firmy na rynkach, które obsługujemy. Chcemy, aby nasza pozycja na nich była coraz mocniejsza.

Jakie są Państwa plany na najbliższy czas po połączeniu?

TO: Przede wszystkim mamy długoterminowe plany na przyszłość, a krótkoterminowo skupiamy się na zespołach, ich integracji oraz zbudowaniu efektywnej współpracy. Zmienimy również nazwę korzystając z marki SD Worx SAP Solutions.

KV: Firma SD Worx jest już obecna w Polsce od 2021 roku. Nasze plany na przyszłość zakładają dalszy rozwój. Krajowy rynek jest bowiem dynamiczny i sukcesywnie rośnie. Dzięki akwizycji Gavdi Polska wzmacnia się nasza pozycja - to pozwoli nam obsługiwać jeszcze większe grono klientów. Dodatkowo, Polska pełni rolę hubu dla niektórych z naszych istniejących produktów i usług, przyspieszając tym samym nasz wzrost na skalę międzynarodową.

Wierzymy w potencjał polskiego rynku oraz w zdolności i talent lokalnych pracowników. Widzimy, że jest to ważne, szczególnie dla mniejszych firm, które często potrzebują lokalnego wsparcia i rozumienia ich lokalnych potrzeb. Nasza strategia opiera się na obecności w każdym kraju, co pozwala obsługiwać klientów w ich ojczystym języku i uwzględniać krajowe uwarunkowania prawne i kulturowe.

Jaką wartość dodaną dla klientów przyniesie to połączenie?

KV: Obserwujemy na rynku polskim proces transformacji technologicznej, szczególnie w obszarze rozwiązań SAP – ich użytkownicy są zachęcani do przejścia z systemów on-premise do chmury. To ogromne wyzwanie dla klientów. Dzięki akwizycji Gavdi Polska poszerzamy możliwości w zakresie wspierania klientów w przejściu na rozwiązania chmurowe.

TO: Gavdi Polska jest ekspertem w technologii SAP w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. W Polsce mamy wiele organizacji, które mają potrzeby i potencjał dalszego wzrostu w tym zakresie, a nasze rozwiązania mogą im w tym pomóc.

Jakie są Państwa priorytety i w jaki sposób Państwa rozwiązania wspierają rozwój biznesowy klientów?

TO: Zawsze szukamy nowych możliwości. To jest sedno bycia firmą konsultingową. Nasza pasja to identyfikowanie wyzwań i dostarczanie rozwiązań, spełniających potrzeby biznesowe klientów. Naszym celem jest opracowywanie produktów, które przynoszą firmom korzyści, przyspieszają procesy oraz harmonijnie je integrują. Niezwykle cieszą nas efekty, kiedy widzimy satysfakcję klientów z efektywnie przeprowadzonych wdrożeń i usprawnionych procesów.

KV: Naszym celem jest nie tylko dostarczanie rozwiązań, ale także wpływanie na procesy biznesowe klientów. Rynek Europy Środkowo-Wschodniej ma ogromny potencjał wzrostu. Rozumiemy, że sytuacja na rynku pracy oraz pracownika wymaga elastyczności i innowacji. Jako grupa możemy odegrać kluczową rolę we wspieraniu naszych klientów – pomagając im być atrakcyjnymi pracodawcami i umożliwiając pracownikom lepsze zarządzanie równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. Naszą misją jest dostarczanie odpowiednich narzędzi dla klientów oraz uczestniczenie w istotnych zmianach na rynku pracy.

SD Worx, wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, przejął Gavdi Polska – lidera rynku SAP HR w Polsce – należącego wcześniej do duńskiej Grupy Gavdi. Firma z centralą w Warszawie, świadczy usługi konsultingowe i wsparcia aplikacji SAP HCM (Human Capital Management) i SAP SuccessFactors. Gavdi Polska posiada również własne produkty kompatybilne z rozwiązaniami SAP HR i rozszerzające ich zakres.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200