Wartość Apple przekroczyła 3 bln USD

Po pierwszych notowaniach w 2022 roku, Apple stał się najdrożej wycenianą firmą świata.

Wartość Apple przekroczyła 3 bln USD

Fot. John Guccione, Pexels

To także pierwsza na świecie spółka o kapitalizacji przekraczającej 3 bln USD. Symboliczna bariera została przekroczona, gdy wartość akcji wzrosła do 182,86 USD w pierwszy poniedziałek tego roku. Apple potroiło swoją wartość w ciągu ostatnich 4 lat, a analitycy wciąż widzą możliwość dalszego rozwoju spółki.

Firma odnotowała wzrost przychodów we wszystkich sektorach swojej działalności w minionym kwartale i wykazała wzrost przychodów o 29% rok do roku. Największym hitem sprzedażowym wciąż jest iPhone, ale sektor usług wzrósł o ponad 25% w skali rocznej i przyniósł ponad 18 mld USD przychodu w ciągu IV kw. 2021

Zobacz również:

  • 6 powodów, dla których warto wymienić komputery Mac z CPU Intel
  • Ponure prognozy Intela
  • Apple szykuje się do wysokich podwyżek w App Store

W 2018 roku Apple był pierwszą spółką na amerykańskiej giełdzie, która osiągnęła bilion USD kapitalizacji, zaś w 2020 r. osiągnęła już 2 bln USD. W 2021 r. akcje Apple wzrosły o 34%.

Inne spółki z branży technologicznej także osiągają znakomite wyniki: wycena Microsoft to ok 2,5 bln USD, a Google nieco poniżej 2 bln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200