Warszawskie biuro VERITAS Software

Jeden z największych na świecie dostawców systemów do zarządzania składowaniem i archiwizacją danych otworzył oficjalne przedstawicielstwo w Polsce. Dotychczas krajowi partnerzy handlowi firmy byli obsługiwani przez europejską centralę producenta w Wlk. Brytanii. Kontakty te przejmie warszawski oddział.

VERITAS Software otwiera przedstawicielstwo w Polsce. Dotychczas krajowi partnerzy handlowi firmy współpracowali z europejską centralą producenta w Wlk. Brytanii. Teraz kontakty te przejmie warszawski odział. Jego szefem będzie Marcin Motel, dotychczas zarządzający kanałem sprzedaży firmy EMC na Europę Środkową i Wschodnią.

Amerykański VERITAS Software jest obecnie jednym z największych na świecie dostawców systemów do zarządzania składowaniem dużych ilości danych i ich archiwizacji. Najbardziej znanymi produktami firmy są: BackupExec i NetBackup - oprogramowanie do tworzenia kopii bezpieczeństwa - oraz Veritas File System i Volume Manager - służące do zarządzania systemami plików i zasobami dyskowymi. Firma ma ok. 40-proc. udział w światowym rynku tego typu rozwiązań.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Przedstawiciele producenta spodziewają się, że firma zwiększy swój udział na polskim rynku właśnie do 40%. Oferta firmy jest skierowana do wszelkich podmiotów archiwizujących duże ilości danych - instytucji finansowych, zakładów produkcyjnych, firm handlowych, jednostek administracji państwowej, firm usługowych i telekomunikacyjnych, centrów danych, portali internetowych. Jej produkty wykorzystuje m.in. Ministerstwo Finansów, Polkomtel, Netia, PTC czy krakowski eCenter. VERITAS Software zamierza stać się głównym dostawcą rozwiązań typu "data availability" dla 500 największych polskich przedsiębiorstw.

<b>Jakie produkty</b>

"Ofertę firmy można podzielić na dwie grupy. Sprzedażą rozwiązań klasy workgroup zajmują się dystrybutorzy. Są to w zasadzie produkty pudełkowe, które w większości przypadków nie wymagają wdrożeń. Do tej grupy należy m.in. popularny BackupExec" - mówi Marcin Motel. Dystrybucją oprogramowania VERITAS Software w Polsce zajmują się: Alstor, Incom, Tech Data i Veracomp. "Druga grupa to produkty z serii Enterprise. Oprócz systemów typu NetBackup, są to narzędzia do klastrowania i replikacji, tj. Veritas Cluster Server, Volume Replicator czy aplikacje do zarządzania systemami Storage Area Network. Wdrożeniami takich rozwiązań zajmują się nasi partnerzy: BiG Vent SA, ComArch SA i Comp SA".

<b>W zasadzie bez zmian</b>

Po uruchomieniu polskiego biura nie nastąpią większe zmiany w organizacji kanału sprzedaży z wyjątkiem przeniesienia obsługi handlowej z Wlk. Brytanii do Polski. Firma raczej nie przewiduje zwiększenia liczby partnerów, lecz zacieśnienia współpracy z obecnymi. Krajowy oddział firmy będzie świadczyć wsparcie handlowe i techniczne dla firm integrujących rozwiązania oferowane przez VERITAS. "Nie wykluczamy też bezpośredniej obsługi klientów końcowych w przypadku niektórych wdrożeń" - dodaje Marcin Motel. Obecnie jest tworzony zespół, który zadaniem będzie wspieranie lokalnych klientów i partnerów firmy. Liczba zatrudnionych w warszawskim oddziale ma zależeć od wyników działalności firmy w Polsce.

Przychody VERITAS Software w skali globalnej w 2000 r. wyniosły 1,2 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200