Wadliwe definicje

Network Associates informuje o błędzie związanym z najnowszymi definicjami wirusów dla aplikacji VirusScan.

Firma Network Associates poinformowała o błędzie w najnowszym pliku przeznaczonym dla programu McAfee VirusScan, zawierającym uaktualnione informacje o wirusach. Po zainstalowaniu przez aplikację antywirusową nowych definicji wirusów system Windows podczas ponownego startu zawiesza się. Problem leży w niezgodności między plikiem zawierającym dane o wirusach a mechanizmem skanującym dyski w poszukiwaniu wirusów, czyli scan-engine, zawartym w programie VirusScan wersja 4.0.02.

"Nowa definicja z 1 listopada powoduje 100% zajętości czasu procesora, przez co system nie może się uruchomić" - powiedział Simon Leech, inżynier ds. bezpieczeństwa w Network Associates. "Wersja 4.0.02 ma już ponad dwa lata. Standardowo nie testujemy nowych definicji ze starymi engine'ami. Nie przypuszczaliśmy, że ktoś może używać przestarzałych wersji programu VirusScan, skoro uaktualnienia są oferowane bezpłatnie".

Zobacz również:

  • Windows 11 dodaje obsługę formatów archiwów RAR, 7-Zip, Tar i innych
  • Złośliwe oprogramowanie Qbot - czy jest groźne i jak się chronić?
  • Trojan namierzony i zlikwidowany

Użytkownicy, którzy dokonali nieszczęsnego uaktualnienia o numerze 4.0.4102, muszą uruchomić system Windows w trybie awaryjnym, usunąć z Autostartu program VirusScan, a następnie pobrać kolejną wersję definicji wirusów. Na serwerach Windows NT administrator powinien wyłączyć ochronę antywirusową z innego komputera w sieci.

Więcej informacji:

www.mcafee.com

www.networkassociates.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200