WWW.C, czyli e-Toaleta Microsoftu

Trzeba przyznać, że brytyjski oddział Microsoftu starannie dba o to, by tamtejsi internauci mogli w każdej chwili przejrzeć pocztę czy posurfować po Sieci. Przedstawiciele firmy poinformowali, że zamierzają udostępnić... przenośny klozet z dostępem do Internetu. iLoo zadebiutować ma tego lata.

iLoo to przenośna, plastikowa toaleta, w której oprócz standardowego, klozetowego sprzętu (sedes + papier toaletowy) zamontowany zostanie sprzęt do surfowania po Sieci (wyświetlacz + klawiatura + szerokopasmowe łącze). Matthew Whittingham, rzecznik MSN UK (brytyjskiego oddziału należącego do Microsoftu portalu MSN) twierdzi, z pewnością nie bez racji, że "będzie to pierwsze WWW.C w historii Internetu [jak również w historii ubikacji - red.]".

"Ulubione" na rolce

Prototyp E-klozetu jest właśnie testowany - pierwszy działający egzemplarz zostanie udostępniony podczas kilku letnich festiwali. MSN UK prowadzi właśnie rozmowy z kilkoma producentami papieru toaletowego - mają one zaowocować umieszczeniem w iLoo papieru toaletowego zadrukowanego ciekawymi adresami WWW, z których internauta mógłby skorzystać w czasie, hm... surfowania.

Zobacz również:

W toalecie zamontowany będzie w pełni funkcjonalny komputer z zainstalowanym systemem Windows XP (obsługujący bezprzewodową sieć 802.11b) oraz sześciokanałowy system audio.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200