WSI w Zielonej Górze wchodzi do Europy

Za kilka miesięcy w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze ma rozpocząć działalność Centrum Informatyki i Wspomagania Prac Inżynierskich.

Za kilka miesięcy w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze ma rozpocząć działalność Centrum Informatyki i Wspomagania Prac Inżynierskich. Projekt WSI zyskał uznanie rządu Holandii, który wyasygnował - w ramach Programu Współpracy z Europą Wschodnią - 950 tys. guldenów holenderskich na uruchomienie laboratorium z dwunastoma stanowiskami. W centrum odbywać się będą nie tylko zajęcia dla studentów, ale również kursy dla nauczycieli średnich szkół zawodowych, w których prowadzone są zajęcia w zakresie wspomagania komputerowego w budownictwie itp. Organizowane też będą szkolenia dla pracowników przemysłu. Oprócz części szkoleniowej, sześć stanowisk w laboratorium będzie przeznaczonych dla Pracowni Zakładu Organizacji Systemów produkcyjnych, w których prowadzone będą prace naukowo - badawcze. W pracach przygotowawczych udział bierze 12- osobowy zespół złożony z pracowników WSI, Technikum Samochodowego oraz Zielonogórskich Fabryk Mebli. Komputery już są, przetarg na ich dostawę wygrały dwie firmy: Compaq i holenderski Tulip.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200