WLAN przy hamburgerze

PTC - operator sieci Era - będzie dostawcą usług WLAN dla McDonald's Polska. Z bezprzewodowego dostępu do internetu docelowo będzie można korzystać we wszystkich restauracjach sieci McDonald's.

Do sieci tej obecnie należy ponad 200 restauracji. W kwietniu br. bezprzewodowy internet, którego operatorem będzie Era, pojawi się w pierwszych dziesięciu restauracjach McDonald's. Do końca roku obejmie zasięgiem 100 punktów, a docelowo - zgodnie z deklaracjami partnerów - wszystkie restauracje sieci.

Opłaty za bezprzewodowy dostęp do internetu w McDonald's będzie można regulować na kilka sposobów. Będąc klientem Ery można zdecydować się na doliczanie opłat do miesięcznego rachunku za telefon komórkowy. Inny wariant to zapłata za usługę kartą kredytową lub wykupienie karty zdrapki dostępnej w salonach Ery.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Z usług WLAN nadal korzystają głównie klienci biznesowi. Dziwić więc nieco może wybór restauracji McDonald's. Przedstawiciele Ery zapewniają, że to trafne posunięcie. "Wybór sieci McDonald's na partnera PTC w udostępnieniu wspomnianej usługi nie jest przypadkowy. Restauracje McDonald's stanowią bardzo atrakcyjne miejsce dla potencjalnego użytkownika sieci WLAN, przede wszystkim dzięki korzystnej lokalizacji oraz ich równomiernemu rozmieszczeniu na terenie całego kraju - zarówno przy ważnych szlakach komunikacyjnych, jak również na terenie aglomeracji miejskich" - mówi Mariusz Malec, dyrektor zarządzający ds. rynku biznesowego w PTC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200