WD prezentuje przenośną pamięć masową (HD) wyposażoną w interfejs Thunderbolt

Western Digital (WD) zapowiedział przenośną pamięć masową (zawierającą dyski twarde) wyposażoną w interfejs Thunderbolt 20 Gb/s, w której użytkownik może konfigurować na różne sposoby kontroler RAIID. Urządzenie nosi nazwę My Passport Pro o może pracować w trybie RAID 0 (stripping), albo RAID 1 (mirroring).

Pamięć jest dedykowana tylko dla systemów Mac i jest dostępna w wersjach pojemności 2 TB oraz 4 TB. Urządzenie (zawierające 2,5-calowe dyski twarde) kosztuje na rynku amerykańskim 300 USD (2 TB) i 430 USD (4 TB).

WD twierdzi, że jest to jedyna na rynku pamięć masowa zawierająca dwa dyski twarde, którą nie trzeba podłączać do gniazdka AC. Urządzenie jest zasilane przez komputer, tak jak standardowe rozwiązania USB. WD dołącza do pamięci kabel Thunderbolt i informuje, że transferuje ona dane z szybkością do 233 MB/s.

My Passport Pro może - dzięki technologii Thunderbolt – zapisywać dane dwa razy szybciej niż podobne rozwiązania wyposażone w interfejs USB 3.0 (zakładając, że obie pamięci są skonfigurowane do pracy w trybie RAID 0).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200