WD prezentuje nowe dysku SSD SN580 NVMe Gen4 SSD

Western Digital zaprezentowało kolejną odsłonę swoich bestsellerowych nośników SSD.

Western Digital - jeden z największych światowych producentów pamięci masowych HDD oraz SSD zaprezentował właśnie nową linię dysków SSD korzystających ze złącza NVMe Gen4. Na rynku pojawia się rodzina WD Blue SN580 - przystępnych cenowo dysków SSD łączących wysoką wydajność z przystępną ceną oraz dostępnością różnych wariantów dostosowanych do potrzeb odbiorców.

WD SN580
Źródło: wd.com

WD SN580

Źródło: wd.com

Dyski z rodziny SN580 według producenta zostały przygotowane specjalnie z myślą o rozbudowach systemów komputerowych oraz jako dodatkowe nośniki pamięci masowej, ale niewykluczone, że podobnie jak modele SN520 i inne z serii Blue trafią na pierwszy montaż. Po produkty z serii WD Blue często sięgają najwięksi producenci sprzętu komputerowego. Modele te trafiają do komputerów z niższej półki cenowej, najczęściej na rynek konsumencki.

Zobacz również:

  • Western Digital przyznaje, że hakerzy ukradli dane jego klientów
  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

WD Blue SN580 to pierwszy dysk w portfolio produktów WD Blue wyposażony w technologię nCache 4.0 i NVMe PCIe Gen 4.0. Rozwiązania te znacząco zwiększają wydajność nośników SSD. Dotychczas tego typu technologie zarezerwowane były dla znacznie droższych, flagowych produktów WD.

Maksymalna prędkość odczytu i zapisu danych dla modeli 1 i 2 TB wynosi aż 4150 Mb/s.

Technologia nCache 4.0 pozwala na błyskawiczne kopiowanie dużych plików i zasobów multimedialnych z wysoką wydajnością zapisu. Całość wspiera pamięć podręczna SLC.

Wszystkie modele niezależnie od konfiguracji dostarczane są z 5-letnią gwarancją producenta z wytrzymałością do 900 TBW (dla modelu 2 TB).

Pojemności wahają się od 250 GB do 2 TB, sugerowana cena detaliczna zaczyna się od zaledwie 27,99 USD za model 250 GB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200