WBK i Idea uruchamiają bankowy serwis WAP

Nowa usługa, udostępniona w formie programu pilotażowego, pozwala użytkownikom telefonów zgodnych z WAP na bezprzewodowe dokonywanie transakcji bankowych.

Wielkopolski Bank Kredytowy wraz z PTK Centertel, operatorem sieci komórkowej Idea, uruchomiły pilotażową wersję serwisu bankowego dostępnego dla użytkowników telefonów GSM zgodnych ze standardem WAP.

Dzięki usłudze WBK24 WAP klienci banku, którzy mają telefon zgodny z WAP i korzystają z usług WBK24 (dostęp do konta przez Internet lub telefon), mogą bezprzewodowo dokonywać różnego rodzaju transakcji bankowych. Oprócz dostępu do informacji o stanie konta, możliwe jest wykonywanie przelewów, płatności za rachunki oraz zakładanie i likwidowanie lokat terminowych.

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia technologia zabezpieczeń WTLS (Wireless Transport Layer Security).

Po zakończeniu okresu pilotażowego, który ma potrwać nie więcej niż kilka miesięcy, nowe usługi mają zostać udostępnione komercyjnie dla klientów obu firm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200