WBK i Bank Zachodni silniej w Internecie

Wielkopolski Bank Kredytowy SA i Bank Zachodni SA podpisały z tp.internet list intencyjny dotyczący rozwoju internetowych usług finansowych. Udziałowcem obu banków jest irlandzki Allied Irish Bank.

W środę (23 sierpnia) Wielkopolski Bank Kredytowy SA z Poznania i Bank Zachodni SA z Wrocławia podpisały z tp.internet list intencyjny dotyczący rozwoju internetowych usług finansowych. Udziałowcem obu banków jest irlandzki Allied Irish Bank, który planuje ich połączenie w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Wielkopolski Bank Kredytowy już w 1999 r. uruchomił część pasywną serwisu internetowego WBK24online (m.in. wgląd w historię rachunku). Na początku tego roku bank zaoferował klientom możliwość dokonywania przelewów i zakładania lokat. Według danych opublikowanych przez Radę Bankowości Elektronicznej, pod koniec ubiegłego roku z usług serwisu WBK24online korzystało ok. 6 tys. klientów poznańskiego banku.

WBK uruchomił także, wspólnie z PTK Centertel, pilotażowy program udostępniania usług bankowych za pośrednictwem telefonów komórkowych z WAP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200