WAP w roli przewodnika

Sieć telefonii komórkowej Era wprowadza do oferty usługę - Serwisy lokalne. Wykorzystując aparat z funkcją WAP użytkownik będzie mógł uzyskać informacje o położeniu najbliższego kina, bankomatu czy apteki.

Sieć telefonii komórkowej Era wprowadza do oferty usługę - "Serwisy lokalne". Zdaniem przedstawicieli firmy, dzięki niej każdy użytkownik wyposażony w telefon GSM z funkcją WAP w łatwy i szybki sposób będzie mógł zorientować się i odnaleźć w nieznanej dla siebie okolicy. "Serwisy lokalne" to usługa umożliwiająca "namierzenie" najbliższego kina, bankomatu, restauracji czy apteki. Aby skorzystać z nowej usługi, należy połączyć się z serwisem eraWAP, wybrać zakładkę "lokalne" a następnie opcję: "szukaj najbliżej". System sam określi położenie klienta i zasugeruje mu najbliżej położone punkty z wybranych kategorii. Baza teleadresowa początkowo zawierać będzie 1500 pozycji.

Na razie usługa dostępna będzie na obszarze 17 dawnych województw: elbląskiego, gdańskiego, słupskiego, toruńskiego, bydgoskiego, pilskiego, gorzowskiego, poznańskiego, konińskiego, zielonogórskiego, leszczyńskiego, kaliskiego, legnickiego, jeleniogórskiego i wrocławskiego. Operator zapewnia, że od 2002 r. serwisem objęty zostanie cały kraj. Do końca roku usługa świadczona będzie na zasadach promocyjnych. (opłaty zgodne z cennikiem połączeń WAP).Od przyszłego roku za każde określenie położenia użytkownika pobierana będzie dodatkowa opłata w wysokości 1 zł netto.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200