WAP Forum w połowie przyszłego roku zatwierdzi nową wersję protokołu WAP

Nowy standard będzie uwzględniał m.in. obsługę strumieniowej transmisji danych i pobierania plików.

Organizacja WAP Forum prawdopodobnie do połowy przyszłego roku zatwierdzi wersję 2.0 protokołu WAP. Zanim to się stanie, muszą jednak zostać skompletowane specyfikacje takich funkcji, jak animacje, strumieniowa transmisja danych czy pobieranie plików. Nowy standard będzie uwzględniać także obsługę kolorowej grafiki i synchronizację danych z oprogramowaniem zarządzającym danymi osobistymi, znajdującym się w komputerze stacjonarnym.

Przedstawiciele WAP Forum zapowiadają, że kolejna wersja protokołu zapewni pełną obsługę technologii XHTML i TCP, co ma znacznie ułatwić programistom tworzenie aplikacji. Według zapewnień Scotta Goldmana, przewodniczącego forum, WAP będzie stanowić również doskonałą technologię dla sieci bezprzewodowych trzeciej generacji.

"Jesteśmy przekonani, że WAP jest bezpieczny i będzie jeszcze bezpieczniejszy, ponieważ wprowadziliśmy pełne szyfrowanie transmisji na drodze od serwera do użytkownika" - dodał S. Goldman, odpierając zarzuty o słabe zabezpieczenia WAP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200