W weekend do Warszawy zjadą najlepsi studenci informatyki w kraju

W najbliższą sobotę i niedzielę (27-28.X.2012 r.) odbędę XVII Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. W Mistrzostwach wystąpią 54 drużyny z 19 uczelni z Polski. Uniwersytet Warszawski będzie reprezentowany przez 8 drużyn studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

Głównym sponsorem Mistrzostw jest PKO Bank Polski, a studenci będą walczyć o wysokie stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego. Oprócz samych zawodów uczestnicy będą mieli szansę wysłuchać wykładów przygotowanych przez przedstawicieli firm IBM, Intel, Samsung, CD Projekt RED oraz Marka Cygana - mistrza świata w programowaniu zespołowym, jednego z najwybitniejszych naukowców-informatyków młodego pokolenia.

Mistrzostwa są organizowane wspólnie przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki o raz Wydział Zrządzania i odbędą się na Wydziale Zarządzania, ul. Szturmowa 1/3. Batalia o mistrzostwo rozgrywać się będzie w niedzielę, w godzinach 9.30-14.30 i będzie ją można obserwować bezpośrednio z balkonu sali sportowej. Więcej o samych mistrzostwach można znaleźć na stronach www.amppz.mimuw.edu.pl. Poprzez strony zawodów będzie też można też będzie śledzić aktualny ranking.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200