W tym roku wzrosną wydatki na IT

Wydatki na IT w firmach wzrosną w tym roku, głównie dzięki zwiększonym budżetom na urządzenia mobilne, inwestycjom w bezpieczeństwo i narzędzia do przechowywania danych - wynika z prognoz firmy Gartner.

Światowe wydatki na IT w 2013 roku osiągną 3,7 bln USD, jest to wzrost o 4,2% w porównaniu z 2012 rokiem (3,6 bln USD) - wynika z danych firmy Gartner, która coraz optymistyczniej patrzy na światową gospodarkę.

Gartner dzieli wydatki IT na 5 segmentów: urządzenia, systemy centrów danych, oprogramowanie, usługi IT i usługi telekomunikacyjne. Eksperci firmy spodziewają się, że w tym roku wydatki wzrosną we wszystkich pięciu segmentach, a zwłaszcza w segmencie urządzeń i oprogramowania.

Kategoria urządzeń zawiera pecety, tablety, telefony komórkowe i drukarki. Gartner spodziewa się, że w tym roku globalne wydatki na te produkty osiągną wartość 666 mld USD, o 6,3% więcej niż w roku ubiegłym. Dla porównania, w roku 2012 wydatki w tym segmencie wzrosły o 2,9% wobec roku 2011.

Na świecie wydatki na oprogramowanie wzrosną o 6,4%, do 296 mld USD. Wg Gartnera firmy próbują zwiększyć wartość pozyskiwaną dzięki rozwiązaniom IT, przez inwestowanie w łańcuchy dostaw i oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200