W tych krajach mobilny internet jest najtańszy

W porównaniu z 2014 rokiem mobilny ruch internetowy jest obecnie dwa razy większy, a blisko 60% całego ruchu pochodzi właśnie od osób posiadających urządzenia mobilne. Informację taką podał serwis CasinosEnLigne, wskazując jednocześnie kraje, w których mobilny internet jest najtańszy.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Izrael i Włochy mają obecnie najtańszy internet mobilny na świecie, a w Japonii, USA i Szwajcarii usługa taka jest najdroższa. należą do najdroższych krajów na świecie. I chociaż globalna luka dotycząca zasięgu mobilnej transmisji danych ciągle się zmniejsza, to różnice cen takich usług pozostaje dalej znacząca. Dość powiedzieć, że koszt przesyłania danych mobilnych w USA jest 46 razy wyższy niż we Włoszech. Również użytkownik mobilnego internetu w Japonii zapłaci z niego prawie 10 razy więcej niż Chińczyk.

Wiele z najtańszych krajów ma doskonałą mobilną i stacjonarną infrastrukturę szerokopasmową, co pozwala dostawcom oferować duże ilości danych po rozsądnych cenach. W niektórych krajach to uwarunkowania gospodarcze mają duży wpływ na cenę mobilnego internetu. Cena takie usługi pozostaje w nich niska, tak aby przeciętny obywatel mógł sobie na nią pozwolić.

Zobacz również:

  • Czy Elon Musk reaktywuje usługę Vine?
  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian

Izrael ma zdecydowanie najtańszy mobilny internet. Przesłanie jednego gigabajta danych drogą radiową kosztowało w tym kraju w zeszłym roku 0,04 USD. Włochy zajęły drugie miejsce w tym rankingu (0,12 USD za przesłanie 1 GB danych) . Kolejne miejsca zajmują Indie, Francja, Chiny i Hiszpania. gdzie usługa taka kosztuje odpowiednio 0,17 USD, 0,23 USD, 0,41 USD i 0,60 USD.

Wielka Brytania nie ma się tu czym pochwalić. Internet mobilny jest tu sześć razy droższy niż we Włoszech i prawie 20 razy droższy niż w Izraelu (0,79 USD za 1 GB). Jeśli chodzi o rozwinięte gospodarczo kraje, Japonia, Stany Zjednoczone i Szwajcaria mają jedne z najbardziej kosztownych usług mobilnego dostępu do internetu . I tak np. przykład 1 GB mobilnej transmisji danych kosztuje w USA ok. 5,5 USD, czyli siedem razy więcej niż w Wielkiej Brytanii, 13 razy więcej niż w Chinach i 46 razy więcej niż we Włoszech. W Szwajcarii jest jeszcze drożej. Średni koszt mobilnej transmisji danych jest tu 61 razy wyższy niż we Włoszech i dziewięciokrotnie wyższy od średniego kosztu w Wielkiej Brytanii.

Japońskie plany komórkowej transmisji danych są również znacznie droższe niż w innych krajach. W zeszłym roku 1 GB mobilnej transmisji danych w tym kraju kosztował średnio 3,85 USD, czyli dziewięć razy więcej niż w Chinach i 16 razy więcej niż we Francji. Generalnie Ameryka Północna jest najdroższym regionem, z kosztami wyższymi o 60% niż średnia światowa. W USA średni koszt wynosi 4,98 USD za 1 GB, czyli znacznie powyżej średniej światowej wynoszącej 3,12 USD. Kanada jest najdroższym krajem w tym regionie (5,94 USD za 1 GB danych).

Jeśli chodzi o nasz kontynent, to w ubiegłym roku Europejczycy płacili średnio 2,72 USD za 1G danych mobilnych, czyli o 45% mniej niż w Ameryce Północnej i o 12% mniej niż średnia światowa. Jest to jednak To wciąż jednak znacznie drożej niż cena obserwowana w Azji, gdzie średni koszt w 2022 r. wyniósł zaledwie 1,47 USD.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200