W styczniu przyszłego roku możliwy debiut kryptowaluty Libra

Niektóre serwisy (w tym Financial Times) poinformowały dzisiaj powołując się na dobrze poinformowane źródła, że Facebook zamierza wprowadzić do obiegu finansowego opracowaną przez siebie kryptowalutę już w styczniu przyszłego roku.

Kryptowaluta

Zarządzaniem kryptowalutą noszącą nazwę Libra zajmie się mające swoją siedzibę w Genewie szwajcarskie konsorcjum Libra Association, do którego należy obecnie 21 podmiotów działających na rynku finansowym. Wiadomo już, że wartość Libry będzie ściśle powiązana z dolarem amerykańskim.

Analitycy zwracają uwagę na fakt, zaprezentowany w kwietniu tego projekt powołania do życia kryptowaluty Libra spotkał się z krytyką szeregu środowisk finansowych oraz wielu banków centralnych na całym świecie.

Zobacz również:

  • Giełdowy awans kryptowaluty Ether

Argumentowały one, że Libra może w zaproponowanym przez firmę Facebook kształcie zaburzyć funkcjonowanie całego rynku finansowego i osłabić pozycje standardowych walut. Dlatego Facebook wprowadził w ostatnich miesiącach do projektu szereg poprawek mając nadzieję, że nowa wersja Libry spotka się z przychylniejszym przyjęciem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200