W skrócie - CeBIT98

Tajwańskie Kapoki

W kwietniu br. ruszy produkcja nowej linii notebooków z ekranem 15,1", produkowanych przez tajwańską firmę Kapok Computer Co. Zdaniem przedstawicieli firmy, komputer z procesorem Pentium II 233 MHz będzie kosztował ok. 3600 USD.

Fujitsu w Europie

. we Wrocławiu - firma produkująca generatory dla potrzeb energetyki - jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw w Polsce, które wykorzystało system Baan do zarządzania przedsiębiorstwem.

Pakiet finansowy działa w firmie od roku 1992, a pakiety do produkcji i dystrybucji zostały wdrożone w roku 1995. Rok później włączono pełną integrację modułów produkcyjnych i logistycznych z finansami.

Ponieważ firma holenderska w swoim pakiecie nie oferuje systemów płacowo-kadrowych, w marcu 1996 r. podjęto decyzję o zaprojektowaniu i stworzeniu narzędziami Baan Tools tego modułu, będącego integralną częścią Baana.

Projekt został wykonany i od początku 1997 r. ABB Dolmel eksploatuje moduł płacowy (nazwany Payroll), który od kwietnia 1997 r. jest jedynym używanym w firmie systemem płacowym. Od jesieni 1997 r. użytkowany jest moduł kadrowy.

Integralność nie jest pustym stwierdzeniem. Moduł korzysta z danych wprowadzanych do części produkcyjnej (w szczególności dotyczących czasu pracy), automatycznie tworzy transakcje do części finansowej i udostępnia jednocześnie dodatkowe informacje (np. godziny nadliczbowe vers. limity).

Mimo że moduł powstawał u użytkownika od początku, był na tyle mocno parametryzowany, aby mógł stać się narzędziem wykorzystywanym w dowolnej firmie. Stąd wsparcie firmy Baan, która moduł płacowo-kadrowy autorstwa ABB Dolmel ma w swoim zestawie dostępnego oprogramowania. Baan Polska patronował również prezentacji tego oprogramowania użytkownikom, przeprowadzonej w grudniu ub.r. we Wrocławiu, ale jednocześnie polityka prowadzona przez firmę Baan zakłada, że oprogramowanie dostarczane przez inne firmy nie jest włączane do standardowej oferty systemu.

Zamieszczone w artykule stwierdzenie, że w Indykpolu zostanie po raz pierwszy w Polsce wdrożony moduł płacowo-kadrowy, jak Państwo widzą, mija się z prawdą.

W naszym przedsiębiors


TOP 200