W skrócie

Prokom zarejestrował spółkę Ad.net Sąd Rejonowy w Warszawie zarejestrował spółkę Ad.net. Jej kapitał akcyjny wynosi 120 tys. zł. Prokom Internet i CR Media objęły w nowej firmie po 49% akcji. ...

<B>Prokom zarejestrował spółkę Ad.net</B>

Sąd Rejonowy w Warszawie zarejestrował spółkę Ad.net. Jej kapitał akcyjny wynosi 120 tys. zł. Prokom Internet i CR Media objęły w nowej firmie po 49% akcji. Pozostałe 2% należą do Domu Maklerskiego Penetrator. Podstawowa działalność Ad.net skupić się ma na organizowaniu kampanii reklamowych w Internecie, działalności marketingowej, a także dystrybucji oprogramowania. Firma ta otrzyma od The Polished Group SA, spółki zależnej Prokomu, licencję na oprogramowanie do umieszczania reklam w Internecie.

***

<B>Współpraca Veracomp z Internet Group</B>

Veracomp SA i Internet Group SA (dawny Ariel) podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy rozbudowie infrastruktury sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na szerokopasmowy dostęp do Internetu. Porozumienie przewiduje dostarczenie przez Veracomp dla Internet Group sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego firmy Lucent Technologies. Ma on umożliwić firmie świadczenie usług dostępu do Internetu w technologii DSL (Digital Subscriber Line). Umowa przewiduje także nawiązanie współpracy w zakresie dostaw sprzętu do budowy sieci wirtualnych (VPN) oraz urządzeń umożliwiających świadczenie usług bezprzewodowego dostępu do Internetu w technologii WLL (Wireless Local Loop). Współpraca Veracomp i Internet Group obejmie także doradztwo oraz tworzenie i instalację oprogramowania dla handlu elektronicznego wykorzystującego technologię WAP.

***

<B>Umowa Ster-Projekt i NBP</B>

Ster-Projekt SA podpisał umowę na dostawę i instalację sprzętu informatycznego w centrali i oddziałach Narodowego Banku Polskiego SA. Wartość kontraktu wynosi 2,8 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200