W skrócie

Matrix wdraża system BI w Banku BPH... CL liczy na sektor finansowy w Rosji... Premiera OpenOfficePL Professional 2006... Wydawnictwo Siedmioróg wdraża system Exact Globe... CA chce zaktywizować partnerów... Randstad z mySAP Business Suite...

***

Bank BPH będzie korzystać z narzędzi analitycznych marki KXEN. Zostaną one zintegrowane z wykorzystywanym przez bank systemem CRM Teradata. Realizacją projektu zajmie się Matrix.pl, partner firmy KXEN. W jego ramach spółka wykona instalację platformy oraz przeprowadzi szkolenia z obsługi systemu. Nowe oprogramowanie ma pomóc optymalizować kampanie marketingowe banku. Projekt w BPH to pierwsze wdrożenie narzędzi KXEN w Polsce.

***

Spółka Support, należąca do Grupy Computerland, zakończyła wdrożenie autorskiego systemu Carusso Pension w moskiewskiej firmie administrującej funduszami emerytalnymi OOO Pensionnyi Kapital. Wartość kontraktu wynosiła ok. 1,2 mln USD. Support Sp. z o.o była w tym projekcie podwykonawcą IBM. System Carusso Pension służy do obsługi funduszy emerytalnych i produktów ubezpieczeniowych. Polska firma zawarła z klientem trzyletnią umowę dotyczącą utrzymania i rozwoju wdrożonego systemu oraz dostosowywania go do zmian prawnych w Federacji Rosyjskiej.

Computerland liczy na realizację kolejnych projekty w Rosji w sektorze finansowym. Pod koniec ubiegłego roku integrator założył w Moskwie spółkę Computerland CIS, która będzie realizować projekty w partnerstwie z i-Flex solutions, którą zdecydował się przejąć koncern Oracle.

***

W skrócie
OpenOffice Polska wprowadza do sprzedaży oprogramowanie OpenOfficePL Professional 2006 mające konkurować z pakietem biurowym Microsoftu. Nowy produkt, w którym zastosowano format dokumentów OpenDocument XML, zawiera aplikacje Writer (edytor tekstu), Calc (arkusz kalkulacyjny), Impress (tworzenie prezentacji), Draw (tworzenie grafiki wektorowej), Base (program bazodanowy), Math (edytor formuł matematycznych). Dodatkowo zawiera pakiet internetowy Mozilla, narzędzie do tworzenia relacyjnych baz danych KEXI 2006, a także pakiet bezpieczeństwa Panda Titanium Antivirus 2006 + Antispyware z roczną aktualizacją. OpenOfficePL Professional 2006 dostępny jest wraz z drukowanym podręcznikiem i pomocą techniczną. Sugerowana cena detaliczna oprogramowania wynosi 395 zł brutto.

***

Wydawnictwo Siedmioróg rozpoczęło wdrożenie systemu klasy ERP Exact Globe 2003 Enterprise. Rozwiązaniem objętych będzie 80 użytkowników. Zakończenie wdrożenia przewidziane jest na 1 lipca 2006 r. System wspomagać będzie wszystkie procesy biznesowe wydawnictwa związane z redakcją i produkcją książek.

***

CA ogłosiła promocję dla swoich autoryzowanych partnerów. Każdy partner, który sprzeda dowolną ilość licencji na produkty CA, otrzyma u dystrybutorów 35 procent upustu. Na produkty pudełkowe firma CA oferuje aż 40 procent rabatu. Promocja na licencje i produkty pudełkowe trwa do 31 marca 2006 roku. Nie obejmuje ona maintenance renewal i produktów All Fusion.

***

Spółka Randstad wdroży oprogramowanie mySAP Business Suite. Znajdzie ono zastosowanie w obszarze sprzedaży, rachunkowości, finansów, środków trwałych, HR oraz kontrolingu. Randstad Holding jest międzynarodowym dostawcą rozwiązań z zakresu doboru personelu i usług HR. Według informacji firmy zajmuje ona czwarte miejsce na światowym rynku agencji pracy tymczasowej. W Polsce Randstad Sp. z o.o. powstała w lutym 2005 roku z połączenia firm Intersource, Job Net i Randstad Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200