W skrócie

Siebel też kupuje...Producenci półprzewodników tną wydatki...Ebay wyda 415 mln USD na zakup serwisu Rent.com...

***

Za 115 mln USD Siebel Systems kupi spółkę edocs, dostawcę rozwiązań klasy e-billing umożliwiających samodzielne zarządzanie kontem w banku czy zarządzenie usługami u operatora telekomunikacyjnego. Technologie edocs - pozwalające na obniżenie kosztów funkcjonowania działów contact center - uzupełnią portfolio rozwiązań CRM oferowanych przez Siebel Systems. klientami edocs są tacy giganci jak British Telecom czy Verizon Wireless.

***

Producenci półprzewodników wydadzą w tym roku na zwiększenie produkcji o 61 proc. więcej niż w 2003 r. W nadchodzącym 2005 r. wydatki te obniżą się o 15 proc. do 31,1 mld USD - szacuje Gartner.

***

Ebay wykonał kolejny ruch w kierunku rozszerzenia oferty poza aukcje. Spółka kosztem 415 mln USD przejmie powstały w 2001 r. internetowy serwis Rent.com pośredniczący w wynajmie nieruchomości. Ebay zapłaci właścicielom Rent.com ok. 30 mln USD w gotówce i 385 mln USD w akcjach.

***

Przychody palmOne sięgnęły w II kw. roku obrachunkowego 376,2 mln USD - o 39 proc. więcej w ujęciu rocznym. Zysk netto wyniósł 24,7 mln USD. W minionym kwartale producent sprzedał 1,6 mln sztuk PDA. Łączne na rynek trafiło już 29 mln urządzeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200