W skrócie

Tel-Energo finalizujące proces fuzji z Telbankiem, ma nowy zarząd. Decyzją rady nadzorczej firmy funkcję prezesa zarządu spółki objął Witold Czyżewski, który będzie kierował także Niezależnym Operatorem Międzystrefowym.

Na stanowisku prezesa Tel-Energo zastąpi on Tomasza Kibila. W zarządzie spółki znaleźli się: Stanisław Danis, Waldemar Dubaniowski, Mirosław Stando, Krzysztof Witoń.

Witold Czyżewski objął po Janie Piotrowskim, także stanowisko prezesa NOM sp. z o.o., należącej do grupy Tel-Energo. W zarządzie tej spółki znaleźli się również Stanisław Danis i Krzysztof Witoń.

***

Novell poinformował o dostępności pierwszej Mono 1.0 - platformy programistycznej umożliwiającej programistom działającym w środowiskach systemów Linux i UNIX tworzenie aplikacji zgodnych z Microsoft .NET.

Mono 1.0 zawiera najważniejsze składniki zgodne z .NET, w tym kompilator języka C#, kompilator just-in-time, Common Language Runtime oraz kompletny zestaw bibliotek klas.

http://www.go-mono.com

***

Epicor i Scala najprawdopodobniej w lipcu sfinalizują umowę o połączeniu. Amerykański producent przejmie akcje spółki Scala Business Solutions, ale jej marka nie zniknie z rynku. Połączenie ma umożliwić dostawcom poszerzenie zasięgu działania i obniżenie kosztów budowy nowych rozwiązań - zarówno Scala jak i Epicor wykorzystują technologię Microsoftu. Scala osiąga ok. 75% swoich przychodów w Europie, zaś Epicor Software w USA.

***

3Com dołączył do producentów stacji WLAN działających z prędkością 108 Mb/s. 3Com wprowadził do sprzedaży ulepszone modele serii urządzeń bezprzewodowych WiFi OfficeConnect, stacje dostępowe Access Point 8750, 8250, 7250 oraz zintegrowane interfejsy 11a/b/g. Nowe urządzenia umożliwiają transmisję danych z nominalną prędkością 108 Mb/s. Wyposażone je także w funkcję WDS (Wireless Distribution System) pozwalającą na routing bezpośrednio między dowolnymi urządzeniami sieci - z pominięciem stacji bazowej.

***

Koncern HP, poinformował o przypadkach zawieszania się systemu operacyjnego w niektórych komputerach przenośnych przy wychodzeniu z głębokiego trybu uśpienia (tzw. trybu C3). Usterka może dotyczyć nawet 900 tys. różnych modeli komputerów firmy. Przyczyną są układy pamięci. HP zapowiedziało ich bezpłatną wymianę. Inni producenci jak na razie twierdzą, że nie zaobserwowali podobnych problemów. Błąd może występować w komputerach z chipsetami Intela obsługującymi tryb C3 (845, 852, 855) współpracującymi z wybranymi seriami modułów pamięci firm Micron, Samsung, Winbond, Infineon.

***

Firma QAD odnotowała w Europie Wschodniej ok. 20% wzrost sprzedaży swojego sztandarowego systemu wspomagającego zarządzanie - MFG/PRO. W Polsce firma w ostatnim czasie pozyskała 19 klientów. „Zamierzamy zwiększyć rentowność przynajmniej o 10% i stać się liderem rynku systemów ERP dla produkcji. Nasze prognozy oparte są na realnych podstawach. Według analiz GUS w kwietniu b.r. dynamika w przetwórstwie przemysłowym wzrosła o 25,2%. W 25 działach przemysłu produkcja była wyższa niż przed rokiem, a w ciągu pierwszych 4 miesięcy wzrosła o 19,6% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.” – powiedział Marek Żuk, dyrektor generalny QAD Polska. W 2003 r. przychody polskiego oddziału firmy wyniosły 32 mln zł.

***

Spółka MIS SA, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania wiedzą i informacją, wygrała przetarg na wdrożenie systemu do zarządzania i archiwizacji dokumentów w Urzędzie Gminy Kobierzyce oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ma z niego korzystać 50 osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200