W skrócie...

Intel zamierza zainwestować kolejne 2 mld USD w swoje irlandzkie placówki. W planie jest dalsza rozbudowa, niedawno ukończonej fabryki i rozpoczęcie produkcji w technologii 0,065 mikrona. Od 1989 r. amerykańska spółka zainwestowała w Irlandii, gdzie zatrudnia blisko 4,7 tys. osób, ok. 6 mld USD.

Odszkodowania w wysokości pół miliarda USD domaga się od Intela firma All Computers, twierdząc, że największy producent procesorów wykorzystał jej zastrzeżoną technologię przy budowie Pentium II. All Computers podejrzewa, że Pentium III także został zbudowany przy użyciu opatentowanej technologii. Pod lupę spółka zamierza wziąć także Pentium 4. Co ciekawe, All Computers od 10 lat nie wprowadziło na rynek żadnego produktu. W latach 80. spółka produkowała All Chargecard, rozwiązanie wspomagające zarządzanie pamięcią RAM w ówczesnych pecetach IBM.

Zdaniem Dell'Oro Group, w I kw. 2004 rynek przełączników Ethernetowych wzrósł o 16 proc., zaś łączna jego wartość sięgnęła 3,2 mld USD. Największy wzrost odnotowało Cisco - 25 proc. plasując się na pozycji pierwszej. Trzeci Hewlett-Packard zanotował wzrost o 7 proc.

PB: Według nieoficjalnych informacji, Polskie Stronnictwo Ludowe widziałoby Romana Kluskę, założyciela Optimusa, na fotelu premiera. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział "PB" Roman Kluska. Miałaby być to kandydatura "ponad podziałami", która postawiłaby w trudnej sytuacji Platformę Obywatelską. Przypomnijmy, że wcześniej PO broniła Kluski, gdy był szykanowany przez fiskusa. Teraz trudno byłoby jej oprotestować tę kandydaturę - informuje dziennik.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200