W skrócie

Yahoo! inwestuje 350 mln USD w dostawcę narzędzi do komunikacji... ATM SA: duży kontrakt w sektorze finansowym... Optimus z nową ofertą dla biznesu... Stadion Euro 2012 w Second Life... UPC przyspiesza usługi chello do 20 Mb/s...

***

Yahoo Inc. ogłosiło, że za 350 mln USD przejmuje Zimbra Inc - dostawcę aplikacji pocztowych i oprogramowania do pracy grupowej. Dzięki Zimbra, Yahoo chce konkurować m.in. z Google, Zoho, Cisco i Microsoft, których programy pocztowe łączą funckcje e-mail i narzędzi do komunikacji typu IM.

Sztandarowym produktem marki Zimbra jest pakiet integrujący oparty na technologii AJAX e-mail, kalendarz, narzędzie do wymiany dokumentów, komunikator tekstowy i głosowy.

***

Optimus zainaugurował program skierowany do przedsiębiorstw "Biznes dla Biznesu". Poprzez swoich partnerów handlowych będzie oferował sprzęt komputerowy z oprogramowaniem marki Novell wraz z programem leasingowego finansowania zakupów w firmie CHG-MERIDIAN. Optimus zapowiada kolejne umowy partnerskie w zakresie rozwiązań dla przedsiębiorstw.

***

W popularnej grze internetowej Second Life można już obejrzeć gotowy projekt pierwszego stadionu na Euro 2012. Lokacja zaprojektowana została przez agencję FFCreation. Projekt realizowany jest w skali 1:1, gdzie boisko ma rozmiar 90x45 m.

http://www.idg.pl/news/124156.html

***

ATM SA podpisała dwa kontrakty z polskim oddziałem Liberty Mutual (Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A.), jedną z największych instytucji finansowych na świecie. Spółka informowała już o tym wcześniej nie ujawniając nazwy ani szczegółowych warunków transakcji ze względu na prośbę klienta. Szacunkowa wartość umów ATM z Liberty Mutual wynosi 6,9 mln zł. Już zostały zrealizowane dostawy sprzętu i rozpoczęło się świadczenie usług telekomunikacyjnych. Kontrakty obejmują także dostawę dedykowanego zintegrowanego systemu teleinformatycznego oraz zapewnienie usług serwisowych. Znaczna część zakontraktowanych usług jest świadczona w postaci pełnego outsourcingu.

***

UPC zaprezentowała nową ofertę szerokopasmowego dostępu do sieci. Do najważniejszych zmian w ofercie należy wymienić zwiększenie prędkości przesyłania danych od klienta w usłudze chello ultra - z 12288 do 20480 kb/s, czterokrotne przyspieszenie prędkości downloadu w usłudze chello easy (z 512 do 2048 kb/s), dwukrotne zwiększenie prędkości transferu w chello light (z 2048 do 4096 kb/s) oraz wspomniane już zniesienie limitu pobierania danych w chello easy.

więcej

http://www.idg.pl/news/122597.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200