W skrócie

ComputerLand SA, jako pierwszy w Polsce, uzyskał tytuł Advanced IBM Business Partner, przyznawany w ramach programu IBM PartnerWorld. Jest to kolejny krok w rozwoju współpracy między IBM a Com...

<B>ComputerLand SA</B>, jako pierwszy w Polsce, uzyskał tytuł Advanced IBM Business Partner, przyznawany w ramach programu IBM PartnerWorld. Jest to kolejny krok w rozwoju współpracy między IBM a ComputerLandem. W lutym tego roku ComputerLand w wyniku audytu strategicznego otrzymał tytuł IBM Centre of Excellence. W ramach programu <B>IBM</B> oferuje wsparcie techniczne, marketingowe oraz współpracę w zakresie sprzedaży. W programie PartnerWorld partnerzy IBM podzieleni są na trzy klasy: Member (Stowarzyszeni), Advanced (Kluczowi) i Premier (Strategiczni).

***

<B>Simple SA</B> i <B>SM-Media SA</B> podpisały list intencyjny będący wstępem do umowy o współpracy dotyczącej udostępnienia Internetu i usługi MediaTel VoIP w oddziałach Simple. Ostateczna umowa ma zostać zawarta do końca listopada br.

***

<B>Softbank SA</B> podpisał umowę z <B>Bankiem Komunalnym SA</B> w Gdyni, dotyczącą dostawy rozwiązań informatycznych. Wartość transakcji wyniesie prawie 290 tys. USD. Głównym akcjonariuszem Banku Komunalnego jest główny bank skandynawski - Merita Nordbanken Group.

***

<B>Ster-Projekt SA</B> i <B>Polski Koncern Naftowy ORLEN SA</B> zawarły umowę, w ramach której Ster-Projekt będzie dostawcą rozwiązań informatycznych dla PKN. Porozumienie obejmuje również współpracę w zakresie budowy serwisu internetowego, bazującego na oprogramowaniu One-To-One firmy BroadVision. Wartość pierwszego etapu umowy wyniesie 222,6 tys. USD.

***

<B>Dział Systemów Sieciowych i Serwerów Optimus SA</B> rozpoczął redystrybucję systemu operacyjnego Linux. W ramach przyjętej strategii wszystkie platformy serwerowe Optimusa są dostarczane z systemem Linux Mandrake firmy <B>Mandrake Software</B>. Firma zapewniać będzie również bezpłatne wsparcie dla użytkowników w zakresie jego instalacji i konfiguracji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200