W skrócie

Siebel Systems przejmie firmę Janna Systems, producenta oprogramowania do świadczenia usług finansowych. Wartość transakcji wyniesie ok. 975 mln USD. Integracja pozyskanej technologii z aplika...

<B> Siebel Systems</B> przejmie firmę Janna Systems, producenta oprogramowania do świadczenia usług finansowych. Wartość transakcji wyniesie ok. 975 mln USD. Integracja pozyskanej technologii z aplikacjami dla e-biznesu, oferowanymi przez Siebel, pozwoli jej na wzbogacenie oferty dla przedsiębiorstw z sektora finansowego.

***

Siedmiu włoskich operatorów telekomunikacyjnych, ubiegających się o licencje na telefonię UMTS, przedstawiło plany rozwoju. Na początku października br. rozpocznie się drugi etap postępowania koncesyjnego. Zakwalifikowały się do niego firmy: <B>Telecom Italia Mobile, Omnitel Pronto Italia, Wind Telecomunicazioni, Blu, Andala, Ipse i Tu Mobile</B>. Ósmej firmie, <B>Anthill</B>, nie udało się udokumentować trzyletniego doświadczenia w branży telekomunikacyjnej jednego z jej partnerów, co wykluczyło ją z przetargu.

***

<B>Ericsson Microelectronics</B>, jeden z działów szwedzkiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego, sprzedał za kwotę 43 mln USD europejski dział dystrybucji komponentów elektronicznych brytyjskiej firmie Eurodis Electron. Decyzja o sprzedaży zapadła w związku z realizowaniem strategii Ericssona, zakładającej skupienie działalności wokół podstawowego obszaru działalności, jakim jest rozwój i sprzedaż komponentów na potrzeby bezprzewodowego Internetu i komunikacji szerokopasmowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200