W październiku zadebiutują dwa nowe modele iPada

Firma Logitech przez przypadek ujawniła istnienie dwóch nowych tabletów z rodziny iPad. Premiera ma odbyć się jeszcze w październiku.

Na wrześniowym wydarzeniu Far Out tablety z rodziny iPad były wielkim nieobecnym. Apple ani przez chwilę nie zająknęło się na temat nowych tabletów. Nie wspomniano nic również o opóźnionym debiucie iPadOS 16. System operacyjny zostanie udostępniony na kompatybilne urządzenia w październiku 2022 roku. Okazuje się, że oprogramowanie może pojawić się wraz z premierą trzech nowych tabletów z rodziny iPad.

iPad Pro w wersji z 2021 roku
Źródło: apple.com

iPad Pro w wersji z 2021 roku

Źródło: apple.com

Informacje o nieujawnionych jeszcze modelach tabletów od Apple zostały przekazane przez renomowaną firmę produkującą akcesoria - Logitech. Na amerykańskiej witrynie producenta pojawił się wpis dotyczący pióra Crayon Digital Pencil. W zakładce kompatybilność można znaleźć dwa nowe urządzenia z dopiskiem "premiera wkrótce". Mowa o tablet iPad Pro 12,9 6-tej generacji oraz iPad Pro 11 4-tej generacji.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Aktualnie sprzedawane modele zostały zaprezentowane pod koniec maja 2021 roku. Są to pierwsze modele tabletów Apple wyposażone w procesor Apple M1, który zadebiutował wraz z MacBookiem Air i Pro pod koniec 2020 roku.

Logitech potwierdził istnienie dwóch tabletów, a źródła bliskie producenta wskazują na możliwą premierę trzech modeli. Ostatni z nich ma być odświeżeniem bazowego iPada 9-tej generacji, który został zaprezentowany we wrześniu 2021 roku razem ze smartfonami z rodziny iPhone 13. Tablet może otrzymać dużą aktualizację - jest to ostatni model, który posiada ekran z dużymi ramkami oraz klasyczny przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200